Shkarkohen me njė urdhėr tė vetėm 134 ushtarakė tė lartė (LISTA)

Plot 134 oficerė tė lartė tė Forcave tė Armatosura tė Shqipėrisė janė liruar nė mėnyrė tė befasishme nga detyra dhe brenda njė muaji do tė dalin nė rezervė. Me urdhrin nr.930, datė 27 maj 2011, tė firmosur nga ministri, Arben Imami, Ministria e Mbrojtjes urdhėroi daljen nė rezervė tė oficerėve aktivė, duke nisur qė nga fundi i qershorit 2011.

Por disa prej oficerėve tė listės qė posedon “Shekulli”, nuk janė pranuar tė futen nėpėr institucionet ku punojnė, kur janė kthyer pėr tė nisur javėn e punės tė hėnėn, dy ditė mė parė. “Urdhri ėshtė firmosur tė shtunėn nė mbrėmje vonė, kur administrata ėshtė pushim dhe pa dijeninė e personave tė futur nė listė”,- tha njė zyrtar i Ministrisė sė Mbrojtjes dhe disa prej oficerėve tė larguar nga puna, janė vėnė tė hėnėn para faktit tė kryer.

“Shekulli” tentoi tė bisedojė me dy prej oficerėve qė Ministria e Mbrojtjes urdhėroi t’i nxjerrė nė lirim, kolonelin Kujtim Rustemaj dhe kolonele Suzana Jahollari, tė cilėt refuzuan tė komentonin urdhrin e ministrit Imami.

Ministri i Mbrojtjes i ka dhėnė tė gjithė ushtarakėve tė larguar lejen e zakonshme tė detyrueshme pėr vitin 2011 nga data njė qershor deri nė fund tė muajit. E mė pas tė drejtat financiare iu ndėrpriten nė 1 korrik 2011, pėr tu trajtuar mė pas sipas ligjit “pėr sigurimin shėndetėsor suplementar”.

Njė zyrtar i Ministrisė sė Mbrojtjes deklaroi pėr gazetėn “Shekulli”, se gjithēka ėshtė bėrė konform ligjit dhe sipas kritereve qė duhet tė plotėsojė ushtria shqiptare pas anėtarėsimit nė NATO nė prill 2009. Sipas tij, lirime tė tilla kanė ndodhur edhe gjashtė muaj mė parė dhe sėrish do tė vijojnė. Por ish-ushtarakė tė kontaktuar nga gazeta thanė se spastrimet e fundit tė ministrit Imami, janė nė dėm tė afrimit tė ushtrisė shqiptare me standardet e ushtrive tė tjera tė vendeve anėtare tė Aleancės.

Nė listėn e gjatė, shumica e oficerėve tė liruar janė kolonelė, nėnkolonelė dhe majorė dhe tė larguar nga gati tė gjitha armėt e Forcave tė Armatosura tė Republikės sė Shqipėrisė.

 

 

Shkarkohet kolonel-ja qė mbrojti paktin detar

 

Ndėr zyrtarėt e lartė tė ushtrisė tė shkarkuar nga ministri Imami ndodhet edhe njė nga personat qė ka marrė pjesė nė paktin detar me Greqinė. Kolonelja quhet Suzana

Jahollari dhe emri i saj shfaqet nė korespondencėn mes kolonel Myslim Pashait dhe ministrisė. Jahollari, nė emėr tė Ministrisė sė Mbrojtjes, kundėrshton kolonel Pashain.

Nė pėrgjigjen qė i ėshtė kthyer kolonelit nė datėn 31 gusht 2008, Ministria e Mbrojtjes,

pėrmes nėnkoloneles Suzana Jahollari pretendon se, “nėnshkrimi i projekt-marrėveshjes dypalėshe midis Republikės sė Shqipėris dhe Republikės sė Greqisė, lidhur me delimitimin e hapėsirave detare mbi tė cilat ushtrohet sovranitet nė bazė tė sė drejtės ndėrkombėtare, buron nga neni 83 i Konventės sė Montego Bay-it tė vitit 1982 (UNCLOS), nė tė cilėn tė dy shtetet janė palė. Nė formulimin e kėsaj marrėveshjeje janė zbatuar rigorozisht parimet themelore sė kėsaj Konvente”.

Sipas Jahollarit, “nė kėtė marrėveshje janė pasqyruar tė drejta tė tilla si ajo e sovranitetit shtetėror pėr qėllimet e shfrytėzimit tė burimeve natyrore tė shelfit kontinental, statusi i pasurive nėnujore dhe hapėsirės ajrore mbi tė, gjendet i reflektuar dhe njė parim tjetėr shumė i rėndėsishėm, qė ėshtė e drejta e kalimit paqėsor, artikulli 15 i UNCLOS, i cili pėrcakton mėnyrėn e delimitimit tė detit territorial midis dy shteteve qė janė ballė pėr ballė ose fqinjė, si dhe kapitulli VI i saj, ku trajtohet Shelfi Kontinental”.

Zyrtarja e lartė e Ministrisė sė Mbrojtjes duke vėnė nė dukje se, “kjo projekt-marrėveshje ėshtė pėrgatitur nga njė grup profesionistėsh tė fushės juridike, ushtarake dhe politike”, fton profesorin Pasha qė tė shkojė pranė kėtij institucioni pėr t’u njohur me praktikėn e ndjekur pėr nėnshkrimin e kėtij dokumenti me palėn greke.

 

 

LISTA

134, oficerėt qė lirohen nga detyra dhe dalin nė rezervė:

 

1. Kolonel Kujtim Mal RUSTEMAJ, deri tani me detyrė Komandant i Regjimentit tė Mbėshtetjes tė Shtabit tė Pėrgjithshėm tė FA.

2. Kolonel Baki Zeqo BALA, deri tani me detyrė Drejtor i Drejtorisė sė Modernizimit nė DPBM tė Ministrisė sė Mbrojtjes.

3. Kolonel Rraqi Petro QARRI, deri tani me detyrė Zv/komandant i Forcės Ajrore.

4. Kolonel Thimi Miti HUDHRA, deri tani me detyrė Shef i Qendrės sė Analizave tė Mbrojtjes nė KDS.

5. Kolonel Astrit Kareman ALIA, deri tani me detyrė Pėrgjegjės i Sektorit tė Protokollit nė Ministrinė e Mbrojtjes.

6. Kapiten i Rangut tė I-rė Harrilla Jorgji DAFA, deri tani me detyrė Drejtor i Kantierit tė Ndėrtimit tė Anijeve nė Forcėn Detare.

7. Kapiten i Rangut tė I-rė Roland Peēi NASTO, deri tani me detyrė Shef i Shtabit tė Forcės Detare.

8. Kolonel Ruzhdi Petrit RUSTEMI, deri tani me detyrė Drejtor i Drejtorisė sė Programit tė Mbrojtjes nė SHPFA.

9. Kolonel Sina Musa BUNGURI, deri tani me detyrė Shef i QMS nė KDS.

10. Kolonel Skėnder Aqif KADIU, deri tani me detyrė Shef/drejtues i kurseve/KTHSH/ KKSHP nė AM nė KDS.

11. Kolonele Suzana Halit JAHOLLARI. deri tani me detyrė Komandant e ANO nė KDS.

12. Kolonel Vait Bajram GOLIKJA, deri tani me detyrė Shef i Degės sė Operacioneve nė BrMR.

13. Kolonel Zaim Sami KUĒI, deri tani me detyrė kėshilltar pėr NATO-n nė Kabinetin e Shefit tė Shtabit tė Pėrgjithshėm tė FA.

14. Nėnkolonel Zenun Islam FERRO, deri tani me detyrė Oficer Shtabi pėr Planifikim, Furnizim me A-M nė Drejtorinė Logjistike nė Shtabin e Pėrgjithshėm tė FA.

15. N/kolonel Agim Vangjel PRIFTI, deri tani me detyrė Komandant i Rajonit tė II-tė tė Batalionit tė Armatim-Municion tė Brigadės Logjistike.

16. N/kolonel Besnik Fahri KRAJA, deri tani me detyrė Inspektor /OFicer Shtabi nė Drejtorinė e Inspektimit tė Pėrgjithshėm tė Ministrisė sė Mbrojtjes.

17. N/kolonel Gjok Ndue LLESHI, deri tani me detyrė Oficer Shtabi pėr Doktrinėn e pėrbashkėt/pedagog nė Qendrėn e Doktrinave e Manualeve nė Akademinė e Mbrojtjes nė KDS.

18. N/kolonel Isuf Rakip KARAJ, deri tani me detyrė Oficer Shtabi pėr Forcėn Tokėsore nė Sektorin e Planifikimit tė Forcės nė Drejtorinė e Planifikimit dhe Monitorimit tė Mbrojtjes nė Shtabin e Pėrgjithshėm tė FA.

19. N/kolonel Kastriot Ibrahim GOXHABELLI, deri tani me detyrė Shef i Zyrės sė Komandantit tė Forcės Detare.

20. N/kolonel Alfred Ramiz DISHA, deri tani me detyrė Shef i Degės sė Arsimimit nė AUS nė KDS.

21. N/kolonel Bardhyl Shyqyri BUSHATI, deri tani me detyrė Pėrgjegjės i Sektorit tė Ndėrveprimit dhe Transformimit nė Drejtorinė e Planifikimit dhe Monitorimit tė Mbrojtjes nė Shtabin e Pėrgjithshėm tė FA.

22. N/kolonel Benart Hiqmet ZOTAJ, deri tani me detyrė Shef e pedagog nė Seksionin e Teorisė e Luftės dhe Strategjisė nė AM nė KDS.

23. N/kolonel Haziz Sadik ALLGJATA, deri tani me detyrė Shef i Degės sė Prokurimeve nė Brigadėn Logjistike.

24. N/kolonel Kujtim Zarif ZYFI, deri tani me detyrė Oficer Shtabi pėr Operacionet Luftarake dhe Gatishmėrisė nė Degėn e Operacioneve nė Shtabin e Forcės Tokėsore.

25. N/kolonel Naim Fuat DANAJ, deri tani me detyrė Oficer Shtabi pėr Planizimin Logjistik nė Shtabin e Forcės Ajrore.

26. N/kolonel Pėllumb Nevruz ASLLANAJ, deri tani me detyrė Ofģcer shtabi pėr doktrinat/standardet dhe programet nė Drejtorinė e Operacioneve dhe Stėrvitjes nė SHPFA..

27. N/kolonel Pėllumb Et’hem SHEHU, deri tani me detyrė Shef i Degės sė Personelit nė KDS.

28. N/kolonel Roland Jorgji LLAZARI, deri tani me detyrė Shef i Zyrės tė Inventarizimit tė Pronave nė Drejtorinė e Menaxhimit tė Pronave e Materialeve nė DPBM.

29. N/kolonel Spiro Kiēo PANGO, deri tani me detyrė Specialist nė Drejtorinė e Politikave Strategjike tė Mbrojtjes dhe Sigurisė nė DPPM nė Ministrinė e Mbrojtjes.

30. N/kolonel Adriatik Vesel META, deri tani me detyrė specialist pėrgjegjės pėr operacionet detare nė QNDOD nė Ministrinė e Mbrojtjes, lirohet nga detyra dhe del nė rezervė.

31. N/kolonel Agim Miftar LLESHI, deri tani me detyrė shef i Degės sė Planifikimit tė Stérvitjes nė QMS nė KDS lirohet nga detyra dhe del nė rezervė.

32. N/kolonel Agustin Ded ĒOKU, deri tani me detyrė specialist studiues ligjor nė QAM nė KDS.

33. N/kolonel Avdyl Xhevit MEĒAJ, deri tani me detyrė Zv/komandant i Policisė Ushtarake e Shef i Departamentit tė Zbatimit tė Ligjit nė PU.FA.

34. N/kolonel Bashkim Shefki BALLA, deri tani me detyrė Komandant i Qendrės sė Mbėshtetjes nė KDS.

35. N/kolonel Behar Halit SALILLARI, deri tani me detyrė Pėrgjegjės Sektori i Pėrkujdesjes Sociale nė Drejtorinė e Pėrkujdesjes nė DBNJ nė Ministrinė e Mbrojtjes.

36. Kapiten i Rangut tė II-tė Bekim Izet GODAJ, deri tani me detyrė Shef i Departamentit Detare nė SHT nė KDS.

37. N/kolonel Engjėll Ramadan BEGAJ, deri tani me detyrė ofģcer shtabi STANAG/APFA dhe jonit nė QMS nė KDS.

38. Kapiten i Rangut tė II-tė Fatmir Ismail HOXHAJ, deri tani me detyrė Pėrgjegjės i Sektorit tė Operacioneve Detare nė QBO nė SHPFA.

39. N/kolonel Fatos Kareman ALIAJ, deri tani me detyrė ofģcer shtabi pėr arsimimin nė AM nė KDS.

40. N/kolonel Flamur Halit HOXHA, deri tani me detyrė Zv/komandant i Bazės Kugovė nė Forcėn Ajrore.

41. N/kolonel Florenc Baze DYRMISHI, deri tani me detyrė shef i Sektorit tė Mbėshtetjes nė QRZ nė SHIU.

42. N/kolonel Gėzim Shefqet MYRTAJ, deri tani me detyrė Shef i Sekretarisė dhe Shifrės nė KDS.

43. N/koloneI Gėzim Adem BEQIRI, deri tani me detyrė specialist i sigurisė fizike/informacģonit nė Degėn e Operacioneve nė Forcėn Tokėsore.

44. N/kolonel Gėzim Tajar BAZE, deri tani me detyrė Shef e specialist i parashikimit nė Stacionin Metrologjik nė Forcėn Ajrore.

45. Kapiten i Rangut tė II-tė Gjergji Spiro KOĒO, deri tani me detyrė Zv/Drejtor i Kantierit tė Ndėrtimit tė Anijeve nė Forcėn Detare.

46. N/kolonel Gjet Mark BUSHI, deri tani me detyrė Komundant i Rajonit Tiranė nė Batalionin AM nė Brigadėn Logjistike.

47. N/kolonel Hamdi Ramadan CARA, deri tani me detyrė shef i degės se financės nė Br MR.

48. N/kolonel Hekuran Ali RRAPI, deri tani me detyrė, pėrgjegjės i sektorit tė transportit nė J-4 nė SHPFA.

49. N/kolonel Hysni Mehmet MIFTARI, deri tani me detyrė Shef i Degės sė Poligoneve nė QMS nė KDS.

50. N/kolonel Ilir Thoma PRIFTI, deri tani me detyrė specialist nė Sektorin e Koordinimit tė ATASHEVE, nė Drejtorinė e Marrėdhėnieve me Jashtė nė DPPM nė Ministrinė e Mbrojtjes Shef.

51. N/kolonel Ymer Zeqir GALLUSHI, deri tani me detyrė Shef i Degės sė Arsimimit nė SUT nė KDS.

52. N/kolonel Kadri Ibrahim DAUTI, deri tani me detyrė ofīcer shtabi pėr artilerinė e mjeteve tė blinduara nė J-3 nė SHPFA.

53. N/kolonel Kanan Bezat IMAJ, deri tani me detyrė ofīcer shtabi pėr komponentin tokėsorė nė J-5 nė SHPFA.

54. N/kolonel Kujtim Ramiz LIKA, deri tani me detyrė Shef i Shtabit /administratės nė SHT nė KDS.

55. N/kolonel Mark Zef MARKU, deri tani me detyrė Shef i Degės sė Logjistikės nė Forcėn Ajrore.

56. N/kolonel Mehmet Xheladin MARINI, deri tani me detyrė komandant i batalionit kėrkim-shpėtimit nė BrMR.

57. N/kolonel Mehmet Iljaz HAMDI, deri tani me detyrė oficer shtabi pėr doktrinėn e FA/pedagog nė AM nė KDS.

58. N/kolonel Nezir Qazim MARKU, deri tani me detyrė Shef i Degės sė Operacioneve dhe Stėrvitjes nė Brigadėn Logjistike.

59. N/kolonel Nevruz Servet HOXHA, deri tani me detyrė ofīcer shtabi analist nė degėn e studimeve strategjike nė QAM nė KDS.

60. N/kolonel Pėllumb Qemal BAJRAKTARI, deri tani me detyrė oficer pėr operacionet nė QBO, nė SHPFA.

61. N/kolonel Perlat Belul ARAPI, deri tani me detyrė Shef i Seksionit tė Kėmbėsorisė tė Modernizuar nė SHT nė KDS.

62. N/kolonel Pėrparim Bako AKULLI , deri tani me detyrė Shef i Seksionit tė Stoqeve nė Brigadėn Logjistike.

63. N/kolonel Qemal Sulejman LLAPI, deri tani me detyrė oficer pėr pėrgatitjen e skenarėve nė QMS nė KDS.

64. N/kolonel Rakip Kadri SADIKAJ, deri tani me detyrė komandant i KMR Elbasan nė Br. MR.

65. N/kolonel Sabri Can VUĒAJ, deri tani me detyrė pėrgjegjės sektori nė QBO, nė SHPFA.

66. N/kolonel Sami Hysen CENAJ, deri tani me detyrė shef/pedagog nė Degėn e Zhvillimit tė Doktrinės nė QD nė AM nė KDS.

67. N/kolonel Shaban Besim HYSA, deri tani me detyrė oficer shtabi pėr operacionet jo luftarake/Gatishmėrinė.

68. N/kolonel Shahan Jashar HAXHIU, deri tani me detyrė shef i departamentit Tokėsor nė SHT nė KDS.

69. N/kolonel Thanas Theodhor KULEĒI, deri tani me detyrė Shef i Degės sė Operacionit dhe Stėrvitjes nė Shtabin e Forcės Ajrore.

70. N/kolonel Vlash Pjetėr LEKA, deri tani me detyrė shef i Degės sė Planėzim-Arsimimit nė AM nė KDS.

71. N/kolonel Xhelal Sherif LAĒI, deri tani me detyrė komandant i Orkestrės Frymore nė RM, nė SHPFA.

72. N/kolonel Xhelil Daut PĖRZHILLA deri tani me detyrė komandant i Qendrės sė Riparimeve nė Bazėn Ajrore Farkė nė Forcėn Ajrore.

73. N/kolonel Xhevdet Ferik BAĒE, deri tani me detyrė oficer shtabi pėr infrastrukturėn/investimet nė Degėn Logjistike nė Forcėn Detare.

74. N/kolonel Zarif Hamit BIBA deri tani me detyrė pėrgjegjės i Sektorit tė Operacioneve nė QBO, nė SHPFA.

75. Major Ahmet Beqir PALLUQI, deri tani me detyrė Komandant i Grup Depove Eksport -Import Durrės nė Brigadėn Logjistike.

76. Major Ardian Vizhdan VRESHTAZI, deri tani me detyrė K/inxhinier i Kantierit tė Ndėrtimit tė anijeve nė Forcėn Detare.

77. Major Esat Ibrahim DOMI, deri tani me detyrė Zv/Komandant dhe Shef Shtabi i Repartit Ushtarak nr. 1501 tė BrMR.

78. Major Ferdinand Uan ZIU, deri tani me detyrė Specialist pėr MADM nė Degėn Operacionale nė Shtabin e Forcės Tokėsore.

79. Major Leonard Llesh TROKTHI, deri tani me detyrė Specialist Armatim-Municioni nė Repartin Ushtarak nr.4303 tė Brigadės Logjistike.

80. Major Lulėzim Ramazan SEFAJ, deri tani me detyrė Shef Logjistike nė Repartin Ushtarak nr. 1060 nė Forcėn Tokėsore.

81. Major Petrit Beqir SINANI, deri tani me detyrė Shef i Seksionit tė Mbėshtetjes nė Repartin Ushtarak nr.4303 tė Brigadės Logjistike.

82. Majore Shahe Isuf MUHAMETAJ, deri tani me detyrė Shefe Finance nė AUS nė KDS, lirohet nga detyra dhe del nė rezervė.

83. Major Sokol Zef MALAJ, deri tani me detyrė Komandant i Klasit III-tė, Klasa V-tė nė Repartin Ushtarak nr. 4301 nė Brigadėn Logjistike.

84. Major Zaim Mane ĒAUSHI, deri tani me detyrė shef i Administrimit tė dhėnave nė QPR, nė SHPFA.

85. Major Ahmet Qamil ROĒI, deri tani me detyrė Jurist pėr problemet juridike nė Sektorin e Pronave nė Repartin Ushtarak nr.4300 nė Brigadėn Logjistike.

86. Major Ahmet Sezai PROGRI, deri tani me detyrė Zv/Komandant i Batalionit tė Mbėshtetjes dhe Ruajtjes nė Regjimentin e Mbėshtetjes tė Shtabit tė Pėrgjithshėm.

87. Major Albert Faik SHAMETI, deri tani me detyrė Specialist nė Sektorin e Operacional pėr BrMR nė Shėrbimin e K/Zbulimit nė SHIU.

88. Major Aleksandėr Liu ĒALA, deri tani me detyrė Shef i Degės sė BCU nė Forcėn Ajrore.

89. Major Bardhyl Kaso GOSNISHTI, deri tani me detyrė oficer nė detyrė pėr Operacionet Detare nė Sektorin e Operacioneve nė QBO nė Shtabin e Pėrgjithshėm tė FA.

90. Major Arben Sami ZYFI, deri tani me detyrė Komandant i kompanisė sė mirėmbajtjes nė Repartin Ushtarak nr. 1060 tė Forcės Tokėsore.

91. Major Gėzim Xhabir SELIMI deri tani me detyrė Shef i Zyrės operacionale Mali i Zi, Serbi nė SHIU nė Ministrinė e Mbrojtjes.

92. Major Hasan Xheladin BASHA, deri tani me detyrė Shef i Zbulimit tė Regjimentit tė Mbėshtetjes tė Shtabit tė Pėrgjithshėm tė FA.

93. Major Maliq Qemal KULLOLLI, deri tani me detyrė Komandant i Kompanisė sė Mirėmbajtjes sė Pėrgjithshme operacionale nė Repartin Ushtarak nr. 4304 nė Brigadėn Logjistike.

94. Major Nexhat Fejzulla FETA, deri tani me detyrė Shef i Qendrės sė Rekrutimit Burrel nė QPR nė Shtabin e Pėrgjithshėm.

95. Major Qemal NISLLAJ, deri tani me detyrė Specialist pėr transport mirėmbajtje tė KMR Gjirokastėr tė BrMR.

96. Major Rasim Liman ELEZAJ, deri tani me detyrė Zv/Komandant i Repartit Ushtarak nr.4301 nė Brigadėn Logjistike.

97. Major Rasim Kadri SMAKAJ, deri tani me detyrė Komandant i Grup Depove tė Rajonit tė Veriut nė Repartin Ushtarak nr. 4303 nė Brigadėn Logjistike.

98. Major Robert Malo LASKA, deri tani me detyrė Specialist pėr Operacionet Logjistike nė Repartin Ushtarak nr. 4300 nė Brigadėn Logjistike.

99. Majore Valdete Ali PUNAVIA, deri tani me detyrė Specialist pėr personelin/arsimimin nė Degėn e Personelit nė KDS Ministria e Mbrojtjes nė Shtabin e Pėrgjithshėm tė FA.

100. Major Vendiqar Xhevit HAZIZAJ, deri tani me detyrė Shef i seksionit tė operacioneve Logjistike nė kompaninė e shtabit nė Repartin Ushtarak nr. 4300 nė Brigadėn Logjistike.

101. Major Xhevit Xhem BOKĒIU, deri tani me detyrė Shef i Personelit tė Repartit Ushtarak nr. 4303 nė Brigadėn Logjistike.

102. Major Adriana Haxhi ĒELMETA, deri tani me detyrė Shefe e Seksionit tė Logjistikės Ushtarake nr. 4301 nė Brigadėn Logjistike.

103. Major Adriatik Sejat CANI, deri tani me detyrė Oficer Drejtimi iQO, Durres nė QVD tė Flotės Detare.

104. Major Agim Qerim HARIZI, deri tani me detyrė Komandant i Baterisė sė Mortajave nė Repartin Ushtarak Nr. 1001 tė FT.

105. Major Ahmet Ibrahim MURATI, deri tani me detyrė Specialist pėr Planifikimin nė Shtabin e FD.

106. Kapitene e Rangut III Albina Tahir LAJLAJ, deri tani me detyrė Specialist shėrbimi, kontrata e furnizimi nė Degėn Logjistike tė FD.

107. Major Anastas Kaco KUTA, deri tani me detyrė Rekrutues oficer/Shėrf i administrimit tė dokumenteve QPR.

108. Major Astrit Hito BEGAJ, deri tani me detyrė Shef i Seksionit Operacional tė repartit Ushtarak nr. 4301 tė Brigadės Logjistike.

109. Major Bedri Tahir TAHIRAJ, deri tani me detyrė Shef i Seksionit tė Personelit tė Repartit Ushtarak Nr. 3200 tė Forcės Ajrore.

110. Major Besnik Nuri GĖRDECI, deri tani me detyrė Specialist pėr analizė/ programin nė Shtabin e FD.

111. Major Bujar Rexhep AHMETI deri tani me detyrė Shef i Sektorit tė Sigurisė sė Brendėshme nė SHIU.

112. Major Bujar Rrapush MURRIZI, deri tani me detyrė Komandant i Kompanisė sė mbėshtetjes nė Shtabin e FD.

113. Major Bujar Et’hem LAMĒAJ, deri tani me detyrė specialist pėr transportin nė Degėn e Logjistikės nė FD.

114. Major Diana Gjelosh BREGU, deri tani me detyrė specialist pėr furnizimin dhe shėrbimet nė shtabin e FA.

115. Major Elma Bedri RAMA, deri tani me detyrė Shefe e Stacionit Dytėsor tė Rekrutimit Vlorė.

116.Major Enver Bektash RANE, deri tani me detyrė specialist pėr gadishmėrinė nė Degėn Operacionale tė FD.

117. Major Halit Dalip HYSNELI, deri lani me detyrė Oficer Shtabi pėr Planilikimin nė Degėn e Zbulimit tė BrMR.

118. Major Haziz Ferik CELAMI, deri tani me detyrė Oficer Shtabi pėr Analizė Programim tė FT.

119. Major Hekuran Mane IBRAHIMI, deri tani me detyrė Zv/komandant i rajonit Berat nė Brigadėn Logjistike.

120. Major Ibrahim Haxhi BERAJ, deri tani me detyrė Oficer koordinator nė Sektorin e Koordinim Shpėtimit nė QBO nė SHPFA.

121. Major Ilmi Zylyf KULLAFI, deri tani me detyrė specialist pėr prokurimet nė Zyrėn e Komandantit tė Forcės Ajrore.

122. Major Janaq Vangjel VELO, deri tani me detyrė Shef i seksioni tė zbulimit nė shtabin e Flotės Detare Jugore nė FD.

123. Major Kadri Shaban METRA deri tani me detyrė komandant oficer drejtimi nė QO Durrės tė QVZH tė FD.

124. Major Kujtim Ali DODA, deri tani me detyrė Shefi i Seksionit tė Logjistikės ASNI, nė SHPFA.

125. Major Luljeta Astrit ĒIPI, deri tani me detyrė specialiste pėr menaxhimin e projekteve/prokurimeve nė Zyrėn e Komandantit tė KDS.

126. Major Mustafa Memo METAJ deri tani me detyrė oficer nė detyrė pėr operacionet detare, nė QBO, SHPFAF.

127. Major Nazmi Ali SHEHI, deri tani me detyrė oficer nė detyrė pėr operacionet detare, nė QBO, SHPFA.

128. Major Nikoll Gjon TUSHI, deri tani me detyrė specialist administrate personeli nė IGJU, nė RM nė SHPFA.

129. Major Pėrparim Naim SHTĖPANI, deri tani me detyrė oficer nė detyrė pėr operacionet ajrore, nė QBO, SHPFA.

130. Major Qerim Qazim HOSHI, deri tani me detyrė oficer koordinator nė Sektorin e koordinimit nė QBO, SHPFA.

131. Major Ramazan Berzat ALIDINI, deri tani me detyrė oficer shtabi pėr kėrkim shpėtimin nė degėn e Operacioneve nė BrMR.

132. Major Ramiz Nebi HAXHIU, deri tani me detyrė pėrgjegjės i Departamentit tė Gjeomatikės nė IGJU, nė RM nė SHPFA.

133. Major Shyqyri Hamza HALILI, deri tani me detyrė komandant i kompanisė sė urave nė batalionin e xhenios nė Br.MR, lirohet nga detyra dhe del nė rezervė.

134. Major Xhevit Murat MULLAJ deri tani me detyrė shef i operacioneve dhe stėrvitjes nė Repartin Ushtarak Nr. 1040 tė Forcės Tokėsore.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Tema

Publikuar nga: Tema

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos