Shkolla e Policise ja lista me 160 fitues qe do ti nenshtrohen kontrollit mjekesor

style=positionrelativez-index2>

Artan Koci

160 kursantet te cilet ndodhen ne liste pritje pas shpalljes fitues gjate fazave te meparshme te konkurrimit per te ndjekur shkollen e policise per Patrulle te Pergjithshme do ti nenshtrohen kontrollit perfundimtar mjekesor. Pas kesaj fituesit do te fillojne kursin e policise me 4 korrik te ketij viti ndersa per kandidatet e skualifikuar do te procedohet me kandidatet e radhes ne rend zbrites sipas listes fituese te shpallur qe me 22 qershor te nje viti me pare. Nje gje e tille eshte konfirmuar dje nga Drejtoria e Pergjithshme e Policise se Shtetit ku permes nje deklarate per shtyp ka bere te ditur proceduren e ardhshme te kandidateve qe deshirojne te ndjekin kursin baze per Patrulle e Pergjithshme ne Policine e Shtetit. Sipas te dhenave per perzgjedhjen e 160 kursanteve qe do te ndjekin kete kurs sipas procedurave te percaktuara do te kryhet procesi i kontrollit mjekesor te kandidateve prane Qendres se Profilaksise se Policise se Shtetit e cila ndodhet ne Qendren e Formimit Policor. Pas kontrollit mjekesor kandidatet do ti nenshtrohen procesit te marrjes se gjurmeve te gishtave si dhe procesit te verifikimit te te dhenave te kandidatit. Policia e Shtetit beri me dije gjithashtu se ne date 8 qershor te ketij viti ne oren 07.30 ne Qendren e Formimit Policor Sauk Tirane do te kryhet kontrolli mjekesor dhe marrja e gjurmeve te gishtave e 160 kandidateve qe ishin ne liste pritje dhe se kandidatet duhet te paraqiten ne daten dhe oren e mesiperme te pajisur me nje foto per dokumente. Policia saktesoi se nese gjate kontrollit mjekesor do te kete skualifikim te kandidateve atehere do te procedohet me kandidatet e radhes ne rend zbrites sipas listes se renditjes se kandidateve fitues te shpallur me 22 qershor 2010. Nderkohe beri te ditur se te gjithe kandidatet per cdo paqartesi qe mund te kene lidhur me kete proces mund te drejtohen prane strukturave te Burimeve Njerezore ne Drejtorite e Policise ne Qarqe ose prane Sektorit te Pranimit ne Drejtorine e Pergjithshme te Policise se Shtetit. Po ashtu mund ti parashtrojne pyetjet apo shqetesimet e tyre dhe me e-mail ne adresen n This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Ā 

Kandidatet qe do te paraqiten per tiu nenshtruar kontrollit mjekesor

Nr.

Emer Atesi Mbiemer

Qarku

1

Filip Llambi Teneqexhiu

Berat

2

Ermal Fahri Trushi

Shkoder

3

Erion Qemal Barjamaj

Tirane

4

Adriatik Ali Mersala

Fier

5

Jonian Ruzhdi Begaj

Vlore

6

Fatjon Fiqiri Hoxha

Tirane

7

Ervin Elmaz Fanaj

Kukes

8

Bledjan Hysen Dervishi

Tirane

9

Olton Bujar Gjuzi

Tirane

10

Ilirjan Flamur Kalemi

Tirane

11

Urim Riza Dervishi

Tirane

12

Igli Ylli Andrea

Durres

13

Albi Gazment Beta

Tirane

14

Arment Novruz Barjami

Vlore

15

Hysni Agim Alika

Gjirokaster

16

Emiljano Servet Hoxha

Berat

17

Marsel Petro Labi

Gjirokaster

18

Gentian Fatmir Toska

Berat

19

Arsen Selman Spaholli

Korce

20

Kujtim Halil Xhaja

Tirane

21

Klajdi Flamur Hoxha

Vlore

22

Bilbil Lamce Tragaj

Vlore

23

Saimir Neki Ajasllari

Berat

24

Romeo Pjerin Gjoka

Shkoder

25

ajup Dalip Uruci

Elbasan

26

Skerdinand Shefit Lusha

Tirane

27

Granit Bujar Deromemaj

Vlore

28

Ardaniel Preng Rrapaj

Tirane

29

Eraldi Hetem Sulejmani

Fier

30

Arben Gjin Biba

Lezhe

31

Lirim Muharrem Kaso

Durres

32

Roland Skender Voga

Durres

33

Gezim Cen Beqiraj

Kukes

34

Admir Guri Goduni

Tirane

35

Blirent Selami Rumi

Korce

36

Amatildo Agim Bala

Fier

37

Astrit Osman Haka

Tirane

38

Dritan Muharrem Hoxha

Shkoder

39

Ismail Ruzhdi Krasniqi

Durres

40

Islam Jake ela

Berat

41

Taulant Naim Farruku

Durres

42

Gjin Ndok Dokaj

Lezhe

43

Fran Nikoll Gjoka

Shkoder

44

Arben Hysen Vata

Tirane

45

Besard Besim Meshaj

Tirane

46

Hysen Isuf Bregu

Tirane

47

Arjana Ali Syla

Shkoder

48

Aldi Kristo Bylyku

Korce

49

Irena Selman Hoxha

Fier

50

Emiljan Anton Prenga

Tirane

51

Trazhgim Isuf Halilaj

Tirane

52

Drini Veli Peposhi

Kukes

53

Ermand Kujtim Petova

Durres

54

Boran Ymer Bercama

Shkoder

55

Saimir Nazif Bricka

Korce

56

Sovjeta Hamit Hysa

Tirane

57

Algert Nikolin Gjonaj

Tirane

58

Xhevahir Hamza Alija

Shkoder

59

Tauland Haki Kurtaj

Shkoder

60

Besard Lulzim Doda

Tirane

61

Enaldo Engjell Neli

Korce

62

Andi Hodo ani

Gjirokaster

63

Irena Beqir Elezi

Tirane

64

Ermir Miftar Metaliaj

Kukes

65

Enis Sherif Hasanaj

Tirane

66

Klevis Pal Martini

Lezhe

67

Emanuel Gjergj Ndoja

Shkoder

68

Albano Kosta Rustemi

Gjirokaster

69

Endrit Shkelqim Vika

Tirane

70

Oldiano Gjon uni

Shkoder

71

Julian Petrika Ligori

Korce

72

Agim Dervish Troci

Tirane

73

Tedi Agron Didi

Tirane

74

Dorjan Agron Shima

Tirane

75

Endrit Arben Demi

Tirane

76

Jodina Agim Laho

Korce

77

Kloton Thoma Kumaraku

Tirane

78

Evarist Ndue Perdoci

Tirane

79

Skerdian Hasan Kacuqi

Durres

80

Rudina Selman Beka

Tirane

81

Ervis Elez Trezhnjeva

Kukes

82

Agron Risto Mitre

Korce

83

Aranit Haxhi Dibra

Tirane

84

Dionis Naim Gjura

Tirane

85

Orien Tom Miraku

Tirane

86

Juljan Nevrus Gupe

Korce

87

Armir Islam Guri

Shkoder

88

Ergys Bujar Shpati

Korce

89

Marsel Shpetim Spaho

Korce

90

Orest Bujar Cane

Tirane

91

Zhan Tonin Palaj

Shkoder

92

Elmir Ramen Shkurti

Tirane

93

Olgerti Astrit Agolli

Korce

94

Idlir Shaban Velija

Shkoder

95

Olsion Sami Islamaj

Kukes

96

Gledis Erfan Kena

Tirane

97

Dritan Mehdi Hysa

Durres

98

Andi Shefqet Buzani

Elbasan

99

Xhulja Dilaver Zyfi

Korce

100

Aleksander Arjan Kita

Durres

101

Endrit Mark Lekaj

Shkoder

102

Anila Dhimitraq Ibro

Fier

103

Olsi Bashkim Uku

Tirane

104

Alfons Viktor otaj

Lezhe

105

Taulant Petrit Hyka

Durres

106

Gentjan Beqir Kortoci

Kukes

107

Razie Mehmet Kucana

Kukes

108

Elvis Xhelal Shkjau

Tirane

109

Ermal Shaban Murataj

Tirane

110

Denjon Arben Myteberi

Korce

111

Elton Mersin Mata

Tirane

112

Ervin Tomorr Berdufi

Elbasan

113

Adrit Alfred Goxhaj

Tirane

114

Besnik Resmi Nazari

Elbasan

115

Aida Baudin Osmani

Tirane

116

Erzen Qazim Rama

Tirane

117

Litjon Luan Osmani

Tirane

118

Redian Mark Shullani

Shkoder

119

Anjeza Flamur Lame

Berat

120

Mateo Bujar Arapi

Tirane

121

Elton Besnik Topalli

Durres

122

Shpatjan Sokol Mataj

Tirane

123

Blerim Resul Tafciu

Tirane

124

Sabah Tafil Moriqi

Shkoder

125

Bledi Petrit Pilinxhi

Korce

126

Bledar Selim Xhebexhiu

Fier

127

Emiljan Lulezim Muharremi

Tirane

128

Elvis Osman Nezaj

Tirane

129

Ilir Hasan Markaj

Tirane

130

Agostin Mark Kola

Tirane

131

EsatĀ  Ā Sakip Ā Neziri

Diber

132

Paris Sadik Cara

Tirane

133

Liridon Ndue Rrucaj

Tirane

134

Arber Mersin Kaja

Tirane

135

Arber Tonin Gjeloshaj

Tirane

136

Perparim Flamur Mujollari

Korce

137

Daniel Riza Bajrami

Tirane

138

Donaldi Urim Zili

Korce

139

Liza Agron Alibashi

Korce

140

Hamza Din Demushi

Tirane

141

Lizian Gezim Mazelli

Korce

142

Roland Gjergj Deda

Shkoder

143

lirim Lezan Dodaj

Diber

144

Kyvet Isuf Balaj

Kukes

145

Saimir Nexhmi Xhemollari

Korce

146

Gerald Ardian Shahu

Tirane

147

Fabio Xhelal Ilnica

Diber

148

Mirlan Mehmet Bejko

Tirane

149

Ermir Sazan Sokoli

Korce

150

Fatmir Haxhi Hysa

Tirane

151

Mirela Ndue Deda

Durres

152

Adnand Qemal Xhelili

Elbasan

153

Saimir Ramazan Ismaili

Tirane

154

Xhevdet Refki Gjana

Kukes

155

Aurent Leonardi Kaso

Korce

156

Blerim Zaim Troci

Tirane

157

Nertil Vezir Mekolli

Tirane

158

Jeton Xhafer Kertolli

Kukes

159

Jurgen Lavdim Shanaj

Tirane

160

Saimir Fran Topollaj

Lezhe

Drejtoria e Pergjithshme e Policise se Shtetit

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Standard

Publikuar nga: Gazeta Standard

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos