Ekstradohet nga Italia, sh zyrtarja qė abuzoi me detyrėn

Ėshtė arrestuar pėr qėllime ekstradimi drejt vendit tonė, shtetėsja shqiptare e shpallur nė kėrkim ndėrkombėtar, Mimoza Pjetėr Lugjaj, 47 vjeē, lindur nė Peshkopi dhe banuese nė Durrės.

Ish shefja e kontabilitetit tė gjykatės sė Kavajės ndodhej prej 9 vitesh nė kėrkim.

Zyra Qendrore Kombėtare Interpol Tirana informoi se arrestimi ėshtė bėrė nė Alessandria, Itali.

Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Kavajė, e ka dėnuar Lugjajn me 5 vjet burg, pėr kryerjen e veprės penale tė Vjedhjes duke shpėrdoruar detyrėn dhe Fallsifikimit tė dokumentave.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Panorama

Publikuar nga: Panorama

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos