MASH publikon pėrgjigjet e provimit tė matematikės

Në faqen zyrtare të Ministrisë së Arsimit, maturantët do të gjejnë përgjigjet e sakta për provimin e matematikës, ndërsa notën e këtij testi, do ta mësojmë pas dy javësh, pasi të jetë bërë procesi i vleresimit.

Në të gjithë Shqipërinë, 42.500 maturantë iu nënshtruan provimit të dytë të detyruar të maturës shtetërore.
 

Funksionarë të Ministrisë së Arsimit thanë se përgjigjet e provimit të parë të lëtërsisë, të zhvilluar në datën 1 qershor, do të dalin diten e sotme ose të nesërme.
 

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos