Filologjiku, datat e vjeshtes per part-time, masterat e doktoratureFakulteti i Histori-Filologjise ne Universitetin e Tiranes ka bere publike datat e sezonin te vjeshtes per te gjitha ciklet e studimit qe ai ofron. Keshtu, ne nje njoftim te ketij fakulteti, behet me dije se studentet e masterit profesional dhe atij shkencor, ne deget Gjuhe-Letersi, Histori, Gjeografi dhe Gazetari do te kene mundesi te japin provimet e mbartura gjate sezonit te vjeshtes, cdo dite, ne oren 09:00, nga data 19 shtator deri me 23 shtator. Sipas njoftimit te Fakultetit te Historise dhe Filologjise, per studentet e part-time si dhe ish-vitet e IV-ta, sezoni i vjeshtes do te jete, cdo dite, ora 13:00 nga data 22-30 shtator. Kjo kategori studentesh, lendet e mbartura duhet t’i regjistroje prane sekretarise perkatese, ne datat 14, 15, 16, 19, 20 dhe 21 shtator 2011, ne oren 11:00. Nga ana tjeter, eshte vendosur qe mbrojtja e diplomes te jete me date 6 dhe 7 shtator. Dekanati i ketij fakulteti njofton se regjistrimet per provimet do te vazhdojne deri me 15 shtator. Per masterin e shkencave regjistrimet behen tek salla 208, ora 13:00 – 15:00. Nderkohe datat e riprovimeve dhe permiresime per programe te studimit te Masterit te Nivelit te Dyte dhe “Shkolle doktorale”, ne degen Letersi jane: 5-7 tetor ora 9:00. Per te gjitha te tjerat datat jane te hapura dhe regjistrimi i lendeve behet nga sekretaria (nuk eshte e nevojshme te paraqitet studenti per regjistrim), ndersa per perseritesit studenti duhet te regjistrohet per cdo provim. “Gjithashtu, ju sjellim ne vemendje se studentet qe nuk kane shlyer tarifen e shkollimit nuk klasifikohen ne provime”, thuhet ne njoftimin e ketij fakulteti. Nderkohe, se shpejti pritet publikimi i procedurave, afateve dhe kritereve per te aplikuar per master profesional ose shkencor, per vitin akademik 2011-2012. Deri tani, jane percaktuar kuotat dhe tarifat e shkollimit. Keshtu, ne te gjithe vendin do te jene rreth 15 mije kuota te reja per master profesional, shkencor dhe master te Arteve te Bukura.Sezoni i vjeshtes

Masterat 19 - 23 shtator

Part-time 22 -30 shtator

Mbrojtja e Diplomes 6 -7 tetor

Doktoratura 5-7 tetorMaster i Shkencave dhe Master Profesional, deget: Gjuhe-Letersi, Histori, Gjeografi, Gazetari:

DATA 19.09.2011

DATA 20.09.2011

DATA 21.09.2011

DATA 22.09.2011

DATA 23.09.2011

Shenim: Datat jane te hapura dhe regjistrimi i lendeve behet nga sekretaria (nuk eshte e nevojshme te paraqitet studenti per regjistrim). Per perseritesit, studenti duhet te regjistrohet per cdo provim. Studentet qe nuk kane shlyer tarifen e shkollimit, nuk klasifikohen ne provime.Deget: Gjuhe-Letersi, Histori, Gjeografi (Part-time) dhe ish-vitet e katerta:

DATA 22.09.2011 ora 13 00

DATA 23.09.2011 ora 13 00

DATA 26.09.2011 ora 10 00

DATA 27.09.2011 ora 10 00

DATA 28.09.2011 ora 10 00

DATA 29.09.2011 ora 10 00

DATA 30.09.2011 ora 10 00

Shenim: Studentet e sistemit Part-Time, lendet e mbartura duhet t’i regjistrojne prane sekretarise perkatese, ne datat 14, 15, 16, 19, 20 dhe 21 shtator 2011, ora 11.00. Studentet qe nuk kane shlyer tarifen e shkollimit, nuk klasifikohen ne provime

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Koha Jonë

Publikuar nga: Koha Jonë

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos