Haxhi Krasniqi per kampion Europe


Pas Luan Krasniqit një tjetër boksier shqiptar është gati të shpallet kampion Europe në boks.

Ditën e premte, më 21 tetor, 24-vjeçari nga Juniku i Kosovës, Haxhi Krasniqi, do ketë shansin e artë për tu kurorëzuar kampion Evrope në peshat gjysmë të rënda në versionin WBO.

Boksieri Krasniqi, i cili do të përballet me francezin Abdelhakim Derghal, është shprehur mjaft entuziast për sfidën e të premtes.

“Nuk më intereson se kë kam përballë, pasi i di aftësitë e mia”, ka deklaruar 24-vjeçari.

“Besoj shumë te vetja ime dhe do arrij të mposht cilindo pa marë parasysh rekordin apo aftësinë e tij”, ka përfunduar Krasniqi, i cili në karrierën e tij ka vetëm 2 humbje dhe 35 fitore.

Kundërshtari i Krasniqit, francezi Derghal ka fituar 14 ndeshje, ka humbur 11 dhe vetëm 1 herë ka barazuar. Kjo është hera e parë që Haxhi Krasniqi ndeshet në një sfidë boksi me 12 raunde.

Sfida mes Krasniqit dhe francezit Derghal e vlefshme për titullin kampion Europe në peshat gjysmë të rënda do të transmetohet direkt nga Brandeburg Halle të Frankfurtit në Supersport, ditën e premte ora 20:00.

Facebook
if (window.ads_ad_block){ads_ad_block=ads_ad_block+1;}else{ads_ad_block=1;} function showAdBlock_2136(ppc_ad_block_count) { title = document.title; show_ads_id = 2136; show_ads_url = "http://www.kosoftads.com/publisher-show-ads.php"; block_count=ppc_ad_block_count; iframe_width=580; iframe_height=115; metainfo=document.getElementsByTagName('meta'); ref=document.referrer; showContentAds(metainfo); } setTimeout("showAdBlock_2136("+ads_ad_block+")",1000*(ads_ad_block-1));


Lajmet kryesore

Libi, konfirmohet zyrtarisht vdekja e Gaddafi-t
Diktatori bie gjatë mbrojtjes së qytetit të fundit që kontrollonte
Durrës, fundoset anija, 8 persona të zhdukur
Meta përgënjeshtron Frattini-n
Balla: Pollo, rryshfet 1.2 milion euro
Topi: Vizion i ri në politikë

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Top Channel

Publikuar nga: Top Channel

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos