Dita Nderkombetare e Tolerances


Organizata e Kombeve të Bashkuara celebron sot 15-vjetorin e Ditës Ndërkombëtare të Tolerancës.

Kreu i Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, Nasir Abdulaiz al-Naser me anë të një komunikate vlerëson rëndësinë e respektimit të të drejtave të njeriut dhe të diversitetit.

“Sfidat komplekse të njerëzimit kërkojnë angazhimin e të gjithë vendeve për të edukuar popujt e tyre e për të promovuar me edukim paqe e dialog”, thotë al-Naser.Facebook
if (window.ads_ad_block){ads_ad_block=ads_ad_block+1;}else{ads_ad_block=1;} function showAdBlock_2136(ppc_ad_block_count) { title = document.title; show_ads_id = 2136; show_ads_url = "http://www.kosoftads.com/publisher-show-ads.php"; block_count=ppc_ad_block_count; iframe_width=580; iframe_height=115; metainfo=document.getElementsByTagName('meta'); ref=document.referrer; showContentAds(metainfo); } setTimeout("showAdBlock_2136("+ads_ad_block+")",1000*(ads_ad_block-1));


Lajmet kryesore

Qeveria, borxhlie e keqe
Detyrimet ndaj biznesit kanƫ arritur sa 0.7 % e PBB-sƫ
Pakti politik, miratohet Kodi Rrugor tek Ligjet
Misteri i vetëvrasjes së "shenjtores" Eleonorë
Fullani në krye të Bankës së Shqipërisë
LSI: Reforma, gjithƫpƫrfshirƫse

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Top Channel

Publikuar nga: Top Channel

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos