Berisha Urbanizimi tregues i zhvillimit

E merkure 21 Dhetor 2011 1649 KRYEMINISTRI SALI BERISHAMbledhja e qeverise dhe fjala e kryeministrit i eshte kushtuar urbanizimit te shoqerise shqiptare fakt ky qe doli pas publikimit te rezultateve te censusit. Duke zgjedhur te mos flase per problemet urbanistike dhe sociale qe levizja e popullsise ka sjelle ne qytetet kryesore te vendit kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se levizja e popullsise drejt qendrave urbane eshte nje tregues i rendesishem i zhvillimit te vendit. Gjate mbledhjes se qeverise kryeministri eshte ndalur edhe tek infrastruktura. Keshilli i Ministrave ka miratuar marreveshjen per huane qe do te perdoret per ndertimin e by pass te Fierit duke premtuar edhe ndertimin e nje by pass per Vloren. Nderkohe qe gjate mbledhjes se Komitetit te Planifikimit te Strategjive kryeministri ka vleresuar bashkepunimin e opozites ne hartimin e strategjise per integrimin. Per sa i perket zhvillimit te vendit shefi i ekzekutivit Berisha eshte perqendruar tek rritja e mireqenies se qytetareve tek zhvillimi i qendrueshem duke mbrojtur mjedisin si dhe tek projekti i drureve frutore e Shqiperia dixhitale.

Ā 

Ā 

Shiko kroniken video ShareTweet

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Vizion Plus

Publikuar nga: Vizion Plus

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos