Drejtoria e Pėrgjithshme e Policisė sė Shtetit, ndryshime nė personel

Fillimi i vitit 2012-të ka shënuar një rifreskim dhe ndryshime personeli në shumë institucione. Kështu Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit në një njoftim për shtyp ka publikuar të gjitha ndryshimet në personelin e saj, si rezultat i përfundimit të mandateve.

Sipas të dhënave, zëvendësdrejtori i Policisë për Hetimin e Krimit Agron Kuliçaj është rikonfirmuar dhe për një mandat 3 vjeçar në këtë detyrë. Rinovim kontrate është bërë edhe për Pëllumb Nakon, zëvëndësdrejtor i Policisë për Kufirin.

Ndërsa në krye të administratës në Polici është vendosur Rasim Borici. Jashar Vreka, i cili mbante postin e drejtorit në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit është emëruar drejtor në Drejtorinë e Policisë së Personelit.

Gjithashtu, mësohet se në krye të drejtorisë së Policisë së Gjirokastrës është vendosur, Ahmet Haxhiu, ndërsa ish-drejtori i Policisë së Gjirokastrës, Emëri Vata është transferuar si drejtor në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit.

Po kështu në cilësinë e këshilltarit në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë është caktuar Ajet Ibro.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos