Pensionet e ushtarakėve, emrat e 80 pėrfituesve

ISSH: Pagesat janė lidhur qė mė datė 12 shkurt.

Instituti i Sigurimeve Shoqėrore ka pėrfunduar me llogaritjen dhe pėrcaktimin e masės sė pėrfitimit edhe pėr 80 ish-ushtarakė. Gazeta publikon sot emrat e atyre qė u ėshtė lidhur pėrfitimi qė nė datėn 12 shkurt dhe qė mund ta tėrheqin atė nga llogaritė e tyre. Pjesa mė e madhe e pėrfitimeve janė pensione suplementare pleqėrie dhe mė pak pensione tė parakohshme. Nė listėn e ISSH-sė rezulton qė pėrfituesit janė nga Tirana, Kukėsi, Fieri, Durrėsi Vlora, Shkodra dhe Lezha. Instituti i Sigurimeve Shoqėrore ndėrkohė ėshtė duke punuar pėr tė lidhur pėrfitime tė tjera tė ish-ushtarakėve qė pėrfitojnė sipas ligjit nė fuqi.

Nr.    Rajoni    Emer    Atesi    Mbiemer    Lloji Perfitimit
1    Shkoder    Adem    Qazim     Mlloja    Suple.Pleqerie
2    Gjirokaster    Agim    Halil     Haska    Suple.Pleqerie
3    Vlore    Agron    Mahmut    Xhaferri    P.Parakohshem
4    Gjirokaster    Arben    Spiro    Vezuli    P.Parakohshem
5    Kukesi    Azem     Halit    Cengu    Suple.Pleqerie
6    Vlore    Baftjar    Muharrem    Mullai    Suple.Pleqerie
7    Shkoder    Bardhyl    Novruz    Hasani    Suple.Pleqerie
8    Fieri    Bekim    Mehmet    Ajasllari    P.Parakohshem
9    Shkoder    Besnik    Shyqeri    Haxhija    Suple.Pleqerie
10    Shkoder    Bilbil    Mehdi    Sinani    Suple.Pleqerie
11    Vlore    Caush    Tafil    Ribaj    Suple.Pleqerie
12    Vlore    Ēelo    Sefo    Lutaj    Suple.Pleqerie
13    Vlore    Ēuman    Hader    Barjamaj    Suple.Pleqerie
14    Vlore    Dalip    Demir    Dalipaj    Suple.Pleqerie
15    Shkoder    Ded    Llesh    Ndrekaj    Suple.Pleqerie
16    Gjirokaster    Dhionis    Polo    Xhavara    Suple.Pleqerie
17    Gjirokaster    Diftir    Feti    Stroka    Suple.Pleqerie
18    Shkoder    Dode    Martin    Vucaj    Suple.Pleqerie
19    Vlore    Edmond    Llambro    Dhimogjini    Suple.Pleqerie
20    Shkoder    Enver    Murat    Bajraktari    Suple.Pleqerie
21    Shkoder    Enver    Murat    Bajraktari    P.Parakohshem
22    Lezha    Fadil    Tahir    Dushku    Suple.Pleqerie
23    Lezha    Fran    Vlash    Merēina    Suple.Pleqerie
24    Kukesi    Gafurr    Hasan    Corapi    P.Parakohshem
25    Lezha    Gjergj    Palok    Toni    Suple.Pleqerie
26    Fieri    Gjergji    Ilia     Lino    Suple.Pleqerie
27    Lezha    Gjin    Frrok    Prenga    Suple.Pleqerie
28    Vlore    Halil    Hyso    Bregasi    Suple.Pleqerie
29    Shkoder    Halil    Veli    Beqiri    Suple.Pleqerie
30    Shkoder    Halil    Veli    Beqiri    P.Parakohshem
31    Fieri    Hasan    Avdyl    Rustemaj    Suple.Pleqerie
32    Kukesi    Hazir    Bajram    Kingji    P.Parakohshem
33    Vlore    Hibro    Zeqir    Lushaj    Suple.Pleqerie
34    Kukesi    Hysen    Mehmet    Grosha    Suple.Pleqerie
35    Fieri    Jani    Koli    Gjini    Suple.Pleqerie
36    Kukesi    Kadri    Kasam    Gjuta    P.Parakohshem
37    Shkoder    Kole    Sokol    Sokoli    Suple.Pleqerie
38    Gjirokaster    Kristaq    Laze    Nora    P.Parakohshem
39    Fieri    Margarit    Pano    Prifti    Suple.Pleqerie
40    Shkoder    Mark    Ndoc    Fjerca    P.Parakohshem
41    Gjirokaster    Marko    Kristo    Konomi    Suple.Pleqerie
42    Vlore    Mehmet    Veli    Allushaj    Suple.Pleqerie
43    Shkoder    Mhill    Dede    Pali    Suple.Pleqerie
44    Fieri    Muharrem Sulo    Llakaj    Suple.Pleqerie
45    Vlore    Myrteza    Zoto    Mara    Suple.Pleqerie
46    Kukesi    Nazif    Qamil    Cengu    Suple.Pleqerie
47    Vlore    Nderim    Eqerem    Bregu    Suple.Pleqerie
48    Lezha    Ndoc    Trim    Sokoli    Suple.Pleqerie
49    Shkoder    Ndoc    Zef    Pjetri    Suple.Pleqerie
50    Fieri    Osman    Faik    Kosova    Suple.Pleqerie
51    Lezha    Pashk    Kol    Marku    Suple.Pleqerie
52    Vlore    Pavllo    Vangjel    Xhaxho    Suple.Pleqerie
53    Vlore    Petro    Ilia    Naēo    Suple.Pleqerie
54    Vlore    Pilo    Koste    Lesko    Suple.Pleqerie
55    Vlore    Qamil    Alush    Trimi    Suple.Pleqerie
56    Lezha    Rasim    Seit    Zeqja    Suple.Pleqerie
57    Gjirokaster    Reshat    Haredin    Sulaj    P.Parakohshem
58    Vlore    Ruzhdi    Kojdhel    Rrapaj    Suple.Pleqerie
59    Lezha    Sako    Nevruz    Mehmeti    Suple.Pleqerie
60    Vlore    Sali    Shaban     Shembitraku    Suple.Pleqerie
61    Lezha    Sami    Mujo    Reēi    Suple.Pleqerie
62    Vlore    Sefi    Zalo    Beqo    Suple.Pleqerie
63    Fieri    Selim    Zenel    Buēpapaj    P.Parakohshem
64    Fieri    Selim    Zenel    Buēpapaj    Suple.Pleqerie
65    Vlore    Shako    Delo    Haxhiraj    Suple.Pleqerie
66    Vlore    Spiro    Paskal    Kokuri    Suple.Pleqerie
67    Gjirokaster    Stiliano    Jorgji    Bizbiqi    Suple.Pleqerie
68    Vlore    Sulo    Muhamet    Hasko    Suple.Pleqerie
69    Gjirokaster    Valentina    Kristo    Bineri    P.Parakohshem
70    Fieri    Vangjel     Koli    Petro    Suple.Pleqerie
71    Gjirokaster    Vasil    Andon    Proko    Suple.Pleqerie
72    Fieri    Vasil    Pandeli    Hysi    Suple.Pleqerie
73    Gjirokaster    Vasiliqi    Jani     Xhavara    Suple.Pleqerie
74    Gjirokaster    Veli    Tafil    Pasho    Suple.Pleqerie
75    Vlore    Vera    Rapo    Lesko    Suple.Pleqerie
76    Vlore    Vero    Zenel    Spaho    Suple.Pleqerie
77    Gjirokaster    Vilson    Resul    Hoxha    P.Parakohshem
78    Shkoder    Voc    Dede    Mjetaj    Suple.Pleqerie
79    Vlore    Ymer    Elmas    Dervishi    Suple.Pleqerie
80    Vlore    Zenun    Seit    Fega    Suple.Pleqerie

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Panorama

Publikuar nga: Panorama

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos