Miratohet ligji pėr regjistrimin e pasurive tė paluajtshme

Komisioni i ekonomisë ka miratuar sot ndryshimet në ligjin për regjistrimin e pasurive të paluajtshme.  Mbledhja e komisionit është shoqëruar me debate mes deputetëve të mazhorancës dhe opozitës ku këta të fundit janë shprehur kundër ndryshimeve në ligj.
 

Sipas deputetëve socialiste ndryshimet në ligjin për regjistrimin e pasurive të paluajtshme i jep pushtet absolut qeverisë. Ata kanë theksuar se janë marrë shumë fonde nga Bashkimi Europian dhe Banka Botërore për regjistrimin e pasurive të paluajtshme por ende nuk është zgjidhur asgjë.
 

Komisioni ka miratuar gjithashtu edhe ndryshimet në lidhje me funksionimin e zyrës së pasurive të paluajtshme. Sipas këtyre ndryshimeve ZRPP-ja do të drejtohet nga një bord i cili do të përzgjidhet nga ministri i financave, ministri i drejtësisë ose nga kryeministri.
 

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos