Ristiq premton mbajtjen e zgjedhjeve nė Zubin Potok

Detyrė e komisionit zgjedhor komunal ėshtė tė miratojė vendimin shtetėror siē ėshtė vendimi i kryetares sė kuvendit tė Serbisė Sllavica Gjukiq, qė tė organizohen zgjedhjet lokale edhe nė territorin e komunės sė Zubin Potokut, ku kėshilltarėve dhe kryesisė lokale i ka kaluar mandati katėr vjeēar, ka thėnė nė Zveēan, kryetari ilegal i Zubin Potokut, Sllavisha Ristiq.

Sipas tij, nė pėrputhje me kushtetutėn dhe ligjet e Serbisė pėr zgjedhjet, mė 6 maj nė Zubin Potok do tė organizohen zgjedhjet lokale dhe parlamentare.

“Ėshtė vullnet i qytetarėve tė Kollashinit qė nė kėto zgjedhje vetė t’i pėrzgjedhin pėrfaqėsuesit e tyre legalė, e jo qė dikush tjetėr ta bėjė njė gjė tė tillė nė vend tė tyre”, ka premtuar Ristiq.

Ai i konsideron tė panevojshme polemikat qė po zhvillohen kohėt e fundit rreth mbajtjes sė zgjedhjeve, dhe siē ėshtė shprehur ai, pavarėsisht kėrcėnimeve tė Prishtinės, zgjedhjet do tė mbahen nė Zubin Potok sikurse edhe nė vendet tjera tė Serbisė. /Kosovapress/

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Express

Publikuar nga: Gazeta Express

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos