Amauri trondit Milanin

Njė gol nga sulmuesi Amauri nė minutėn e 89-tė tė ndeshjes I siguroi Fiorentinės njė fitore tė madhe ndaj Milanit nė San Siro.

Skuadra toskane mposhti Rossonerėt 2-1 pėr tu shmangur nga zona e rrezikuar nė Serie A. Zlatan Ibrahimovic kaloi Milanin nė epėrsi duke realizuar nga njė penallti e dyshimtė nė minutėn e 31-tė. Kurse, Fiorentina barazoi nė tė 47-tėn nėpėrmjet Stevan Jovetic.

Fitoren e madhe toskanėve ia siguroi zėvendėsuesi Amauri i cili realizoi nė minutėn e 89-tė. Me kėtė humbje, Milani mund tė bie nga kreu i renditjes nėse Juventus fiton ndaj Palermos nė ndeshjen qė zhvillohet nė ora 18:30 nė Renzo Barbera.

Rezultatet:

Cesena-Bologna 0:0

Atalanta-Siena 1:2

Cagliari-Inter 2:2

Chievo-Catania 3:2

Novara-Genoa 1:1

Udinese-Parma 3:1

Lecce-Roma 4:2

Milan-Fiorentina 1:2

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Express

Publikuar nga: Gazeta Express

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos