Itali- Vdes nė spital 28- vjeēari shqiptar, 9 mjekė nėn hetim

Pordenona- Vdekja e pazakontė e shqiptarit qė jetonte nė Itali, Ermal Shkrela ka bėrė qė prokuroria e Pordenonės tė verė nėn hetim 9 mjekė tė spitalit Santa Maria degli Agneli.

28 -vjeēari ka patur temperaturė tė lartė dhe ėshtė parqitur nė Urgjencėn e Spitalit tė Maniagos dhe mė pas ėshtė transferuar nė spitalin ‘Santa Maria degli Angeli’ ku ndėrroi jetė.

Sipas mjekėve temperatura rezultoi fatale pėr tė sepse njė virus i ka prekur organet dhe i ka shkatėrruar sistemin imunitar.

Pėr tė vėrtetuar kėtė hipotezė trupit tė pajetė do ti bėhet autopsia dhe do tė mėsohet nėse bėhet fjalė pėr ndonjė gabim tė mjekėve.

Ermal Shkrela jetonte nė Itali bashkė me familjen e tij dhe kishte njė vit qė ishte zhvendosur nė shtetin fqinj.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Idea

Publikuar nga: Gazeta Idea

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos