Emigrantet shqiptare ne Greqi udhetojne per te festuar Pashket Ortodokse

Kriza ekonomike qe ka mberthyer Greqine fqinje nuk po ndikon ne udhetimin per ne Shqiperi per festen e Pashkeve Orthodhokse te disa mijera emigranteve shqiptare. Policia e Gjirokastres tha se vihet re nje rritje prej 20 perqind e prurjes se emigranteve ne kufi. Autoritet shqiptare shtuan sportelet e sherbimit dhe nuk njoftohen radheĀ  pritjeje ne kufi.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Zėri i Amerikės

Publikuar nga: Zėri i Amerikės

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos