SHBA Tornado te fuqishme godasin pjesen qendrore te vendit

Dhjetera tornado kane goditur pjesen qendrore te Shteteve te Bashkuara sot duke lene te pakten 5 te vdekur ne Oklahoma.

Zyrtaret ne Oklahoma thone se tornadoja vdekjeprurese goditi qytetin Woodward. Gjate oreve te mbremjes se djeshme dhe ne oret e para te dites se sotme pati njoftime per rreth 60 tornado ne Kansas Ajova Nebraska he Oklahoma.

Tornadot rrezuan shtylla elektrike dhe demtuan banesa e ndertesa biznesi.

Megjithe paralajmerimet e Sherbimit Kombetar te Motit shume komunitete u gjeten te papergatitura per kete goditje. Pritet qe tornadot te vazhdojne sot ne zonat te Teksasit e ne Arkansa nderkohe qe fronti atmosferik leviz drejt veriut.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Zėri i Amerikės

Publikuar nga: Zėri i Amerikės

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos