Parashqevi Simaku, pas divorcit zbulon fotot topless

Parashqevi Simaku, transformimi i saj pas divorcit

Prej dy dekadash u tėrhoq nga skena shqiptare nė kėrkim tė njė jete mė tė mirė nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, qė deri diku edhe e gjeti. Parashqevi Simaku, kėngėtarja qė tundi muzikėn shqiptare nė fund tė viteve 80, u shfaq nė koncerte tė mėdha nėpėr diasporė, por edhe me njė mashkull nė krah, i cili mė pas u bė bashkėshorti i saj. Por prej dy vitesh duket se nuk ka mė asnjėrėn prej atyre qė gjeti, pėrveē njė djali nga martesa e shkurtėr. Parashqevi Simaku ėshtė divorcuar nga bashkėshorti dhe nga skena. Tė paktėn kėshtu thonė miqtė e saj, ndėrkohė qė nė profilin e saj personal nė facebook ajo ka hequr tė dhėnat lidhur mbi gjendjen civile, si edhe fotografitė qė ka pasur me tė shoqin. Ka lėnė vetėm ato tė saj, si dhe tė djalit. Ndėrkaq, qindra pyetje i bėhen nga miqtė nė FB, se me ēfarė po merret kohėt e fundit, ku performon dhe si po i shkon jeta private. Pyetje qė kanė mbetur qė tė gjitha pa pėrgjigje prej mė se njė viti, pavarėsisht se ėshtė aktive herė pas here me komentet e saj mbi ēėshtje tė pėrgjithshme, kryesisht filozofike, pa lidhje me muzikėn. Ajo duket krejt e tėrhequr nga bota muzikore, por jo nga nostalgjia. Duke vėzhguar njė tjetėr profil tė saj, kėsaj here nė myspace.com, zbuluam foto qė nuk i kishim hasur kurrė mė parė. Njė Parashqevi vogėlushe me shami pionieri, duke kėnduar nė pallatet e kulturės sė diktaturės komuniste, por edhe njė

Parashqevi Simaku, para divorcit

Parashqevi seksi duke pozuar me veshje tė brendshme prej dantelle dhe mėndafshi. Madje, gjetėm edhe njė foto topless. Pėr kuriozėt ky ėshtė linku http://www.myspace.com/simaku/photos. Dhe diēka tjetėr pėr ta kujtuar mė saktė: Parashqevi Simaku lindi mė 1 shtator 1966. Ajo lindi nė Kavajė dhe mė pas u shpėrngul nė Durrės. Ka kėnduar nė shumė festivale dhe koncerte tė pranverės. Nė vitin 1988 fitoi ēmimin e parė tė Festivalit tė 27-tė tė Kėngės nė RTSH me kompozimin e Piro Ēakos E duam lumturinė. Pas vitit 1991, ajo u largua nė SHBA, duke u marrė edhe atje me muzikėn dhe duke nxjerrė njė album. Hera e fundit qė u shfaq nė Shqipėri si kėngėtare ishte viti 1996, nė Festivalin e 35-tė tė Kėngės nė RTSH. Ishte e ftuar speciale. Vite mė vonė, ajo shkeli sėrish nė Shqipėri, por thjesht pėr vizita private. Sakaq nė setin e fotove tė saj, mungojnė pozimet e viteve tė fundit. Megjithatė ne e gjetėm njė, qė pėr hir tė sė vėrtetės, ėshtė e transformuar totalisht. Njė Parashqevi e pakuruar dhe nė mbipeshė. Gati-gati nuk njihet fare…
Pareshqevi Simaku Pareshqevi Simaku1 Pareshqevi Simaku2 Parashqevi Simaku, para divorcit Pareshqevi Simaku4 Pareshqevi Simaku5 Pareshqevi Simaku6 Pareshqevi Simaku7 Pareshqevi Simaku8

ELISABETA ILNICA

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Panorama

Publikuar nga: Panorama

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos