Topalli: Berisha takon Hilarin, Rama takon Nanon

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka ironizuar dje deputetėt e opozitės pėr takimin e zhvilluar nga kryesocialisti Edi Rama dhe kandidati pėr postin e Presidentit, Fatos Nano. Pėr Topallin opozita ishte nė hall, pasi nga njėra anė zhvillohej takimi nė selinė rozė me ish-kryetarin e PS-sė, ndėrsa nė Amerikė, Kryeministri Sali Berisha takoi sekretaren e Shtetit, Hilari Klinton dhe e ftoi atė tė vizitojė Shqipėrinė. Kėto deklarata nuk kanė kaluar pa pėrgjigjen e deputetėve tė PS-sė, tė cilėt theksuan se Topalli nuk do ta arrinte asnjėherė Presidencėn.

Debati nė Kuvend pėr takimin Nano-Rama
Jozefina Topalli: Ēfarė keni qė jeni si tė mpimė kėshtu? Nga koha? Skeni faj nė fakt, Berisha takohet me Hilari Klinton, Rama takohet me Fatos Nanon. E papame. (Qesh.)
Arben Ahmetaj: Ēfarė ke, moj zonjė, ēlidhje ka kjo?
Jozefina Topalli: A e kuptoni? Berisha me Hilarin, Rama me Nanon. Hilari i thotė Berishės po vij, Rama i thotė mos hajde.
Erjon Braēe: A je bere xheloze?
Jozefina Topalli: Pėr Zotin, ditė mė e bukur se sot! Po ēlirohuni, ēlirohuni.
Erjon Braēe: Sa banale qė je! Se kuptoj, moj kryetare.
Jozefina Topalli: Aq shumė jeni nervozuar ju? Pėr Zotin, skeni faj. Jua kuptoj hallin.
Erjon Braēe: Ke inat ti, moj zonjė. E kupton qė ty ta fusin.
Jozefina Topalli: Skeni faj, sot mė dhimbseni. Avokatja juaj jam.
Taulant Balla: O zonjė, tė nderuar kolegė, ti Xhozefinė ske pėr tu bėrė as si Hilari dhe as si Nano, kėtė ta kesh tė sigurt. Kėtė duhet ta dish, qė kolegėt deputetė tė PS-sė janė shumė seriozė kur diskutohet njė projektligj. Ti, nėse e ke merakun nė vend tjetėr, ke tė drejtė tė marrėsh pushim sot se ke halle tė mėdha. Ligji pėr mbrojtjen e tė dhėnave personale ėshtė miratuar nė mars tė vitit 2008.
Jozefina Topalli: E more tė shkretė, ku keni shkuar!
Taulant Balla: Ta mbaroj, zonjė, se po flas pėr ligjin?
Jozefina Topalli: Mbaroje mor, mbaroje, por jeni tė mbaruar.
Taulant Balla: Po pra, po. Nė fakt edhe Pashuku i shkretė i mbaruar ishte, po e bėnte ndonjė punė.
Jozefina Topalli: Po pra, po hall mė tė madh nuk keni.
Erjon Braēe: Do tė cenohen tė dhėnat personale pastaj.
Jozefina Topalli: E di pse, se kam parasysh Gramozin para tri javėve se ēfarė ka thėnė.
Taulant Balla: O zonjė, do mė lėsh tė flas?
Jozefina Topalli: Fol mor fol, po spo tė nin kush mė!
Taulant Balla: Ti nuk ndien mė, zonja kryetare, po ska problem.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Panorama

Publikuar nga: Panorama

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos