Skandali nė SHBA, rregulla tė reja pėr Shėrbimin Sekret

Shërbimi Sekret amerikan ka forcuar rregullat për stafin në përpjekje për të ndaluar çdo ripërsëritje të skandalit seksual në Kolumbi.

Agjentëve që udhëtojnë jashtë shtetit do t`u ndalohet të pinë në detyrë, të vizitojnë qëndrat me reputacion të keq dhe të sjellin të huaj në dhomat e hotelit.

"Konsideroni sjelljen tuaj nëpërmjet këndvështrimit të disa javëve të fundit", i tha stafit, Drejtori Mark Sullivan.

Agjencia do të mbajë gjithashtu seanca të etikës për personelin duke tentuar të bëjë përpara që nga episodi i Kartagjenës.

Dymbëdhjetë agjentë të Shërbimit Sekret dhe disa oficerë të Ushtrisë Amerikane, u implikuan në një natë seksi dhe dehjeje në qytetin-port kolumbian, Kartagjenë, përpara vizitës së presidentit Barak Obama për një takim rajonal në fillim të këtij muaji.

Të 12 anëtarët e stafit tashmë kanë dhënë dorëheqjen ose janë duke u përballur me masat disiplinore.
 

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos