Ish-kryeministri i Libisė, gjendet i vdekur nė Danub

Trupi i ish-Kryeministrit dhe ish-Ministrit Libian të Naftës, Shukri Ghanem është gjetur pa jetë në lumin Danub, bën të ditur policia austriake.

“Nuk ka pasur shenja të dhunës në trupin e Ghanem”, tha një zëdhënës i policisë, ndërsa është urdhëruar autopsia.

Ish-kryeministri, 69-vjeçar, ka punuar si konsulent për një kompani me bazë në Vienë. Ai me sa duket është largua nga shtëpia e tij të dielën i veshur normalisht, thotë policia.

Ghanem u largua nga Libia pasi vendi u përfshi në kryengritjen kundër Kolonel Muammar Gaddafit vitin e kaluar.

Në atë kohë, ai kritikoi gjakderdhjen në Libi, duke thënë se situata ishte bërë "e padurueshme".

Ai shërbeu si Kryeministër i Libisë nga viti 2003 deri në vitin 2006 dhe më pas si Ministër i Naftës deri në vitin 2011.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos