Fiks Fare skandali me lumenjte

Masakra që i bëhet mjedisit, denoncuar disa herë nga “Top Channel”, nuk ka gjetur reagimin e fortë të qeverisë, e cila duhej të ishte e interesuar për të mbrojtur dhe administruar këtë “pako” vend që na kanë lënë të parët tanë.

Emisioni investigativ “Fiks Fare” denoncoi një tjetër skandal që ka lidhje me gërryerjen e lumenjve dhe implikimin e zyrtarëve shtetërorë në shkatërrimin që i bëhet mjedisit. 

Kamera e “Fiks Fare” solli për qytetarët se si funksionon kjo aferë. Në emisionin “Fiks Fare” u shfaq drejtori i baseneve në Lezhë i cili rekomandon personin e kontaktit në Tiranë.

Ndërsa në zyrën e tij ndodhet edhe personi i kontaktit, të cilin e AbuzimeSuperfosfati i Lacit pĆ«r skrap Ish-uzina e Lacit “zhvishet” për skrap “Inertet” rrezikojnë urën sugjeroi drejtori i baseneve të Lezhës.

Pasi bisedon me drejtorin e e INUK-ut propozon cmimin 3 mijë euro për të nisur gërryerjen në lumë.

Masakra ndaj mjedisit është denoncuar dhjetra herë në Top Channel e megjithatë nuk ka patur ndonjë reagim që të rriste përgjegjshmërinë për ruajtjen e ambientit ku ne jetojmë.
 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Top Channel

Publikuar nga: Top Channel

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos