Gjobat e makinave, Policia: Tani mund ti verifikoni online

Tiranė- Ankesat e qytetarėve pėr vendosje tė gjobave nga policia pa dijeninė e tyre ka bėrė qė Policia e Shtetit tė ndėrtojė njė faqe online ku gjithėsecili mund ti shohė gjobat e tij.

Gjatė njė deklarate pėr shtyp zėdhėnėsja e policisė, Klejda Plangarica, e ka komunikuar ndėrtimin e kėsaj faqeje dhe ka shpjeguar se si qytetarėt tė kenė akses aty.

“Gjithashtu Policia e Shtetit, pėr ti ardhur nė ndihmė qytetarėve, ka bėrė tė mundur verifikimin online tė kundravajtjeve rrugore tė kryera gjatė pėrdorimit tė mjetit, tė cilat janė akoma tė palikujduara. Tė gjithė tė interesuarit mund tė klikojnė tek faqja e Policisė sė Shtetit nė internet, ku nė rubrikėn Shėrbime pėr qytetarėt ėshtė vendosur linku Kontroll pėr kundravajtjet rrugore. Duke klikuar nė kėtė link, qytetari lidhet automatikisht me sistemin elektronik tė administrimit tė kundravajtjeve rrugore e-gjoba tė Policisė sė Shtetit dhe bėn tė mundur verifikimin e detyrimeve tė pashlyera qė qytetari ka nė tė gjithė Shqipėrinė”,- tha Plangarica.

Gjatė kėtij viti ankesa e qytetarėve pėr gjoba tė vėnė pa dieninė e tyre kanė qenė tė shumta, dhe ata e kanė marrė vesh vetėmnė momentin kur kanė bėrė kualidimin e makinės.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Idea

Publikuar nga: Gazeta Idea

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos