Udhėrrėfyesi, Ēitaku: Ka nisur numėrimi mbrapsht

Ministrja e Integrimeve Evropiane në Kosovë, Vlora Çitaku, ka deklaruar se debati për Udhërrëfyesin për Kosovën ka përfunduar te vendet anëtare të Bashkimit Evropian dhe versioni final ka përfunduar ndërsa pritet të vijë në Prishtinë shumë shpejt.
 

“I referohemi deklaratës së komisioneres Seselia Malstrom, e cila ka deklaruar se gjatë pranverës do të vijë Udhërrëfyesi për liberalizim të vizave. Numërimi mbrapsht tashmë ka filluar, sepse ne jemi në pranverë dhe çdo moment e presim”, ka thënë ministrja Çitaku.
 

Ajo ka deklaruar se përparësia e Kosovës është se për tre vjet është punuar për përmbushjen e të gjitha kritereve të kërkuara.
 

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos