Elbasan- Vazhdon puna pėr pėrmirėsimin e kushteve higjeno- sanitare

Elbasan- Drejtoria rajonale nė qytetin e Elbasanit po vazhdon punimet pėr tė mbajtur nėn kontroll situatėn higjeno- sanitare.

Sipas drejtorit tė kėtij institucioni Bujar Kllogjri, Elbasani hyn ndėr qytetet mė tė pastra , dhe pėrsa i pėrket higjenės ushqimore ai u shpreh se janė kryer kontrolle nė tė gjitha lokalet e Elbasanit dhe nė fshatra ku inspektorėt kanė verifikuar kartelat shėndetėsore tė punonjėsve dhe standardet higjenike tė kėtyre lokale.

Aty ku janė konstatuar probleme janė marrė masa konkrete nga gjobė deri nė bllokim tė aktivitetit.

Gjithshtu Kllogjri ėshtė shprehur se pėr sa i pėrket sėmundjeve infektive ka pasur njė renie me krahasim me vitin e kaluar.

Armand Kurati/ IDEA

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Idea

Publikuar nga: Gazeta Idea

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos