Kryetari i Asamblesë së Turqisë viziton Shkodrën

Si parin e takimeve, Ēiēek e nisi nė zyrėn e kryetarit tė Bashkisė sė Shkodrės, Lorenca Luka.

Duke folur pėr marrėdhėniet mes dy vendeve, ai tha se produkt i kėsaj marrėdhėnie tė mrekullueshme ėshtė edhe shtimi i punės dhe investitorėve turq nė Shqipėri.

"Ne dėshirojmė t’i zhvillojmė sa mė shumė kėto marrėdhėnie, sepse ato janė nė tė mirė tė tė dy vendeve tona, nė tė mirė edhe tė rajonit", tha z. Ciēek. Mė pas, delegacioni turk bėri homazhe dhe vendosi lule pranė memorialit tė dėshmorit Hasan Riza Pasha, figura e tė cilit vlerėsohet pėr kontributin e dhėnė nė ruajtjen e kufijve tė Shqipėrisė, duke luftuar deri nė vdekje pėr mos pushtimin e Shkodrės nga forcat e atėhershme malazeze.

Gjithashtu,  Ciēek u ndal edhe nė Qendrėn Kulturore Turke "Junus Emre", e dyta pas asaj tė Tiranės, nga ky theksoi se "vizita nė qendrėn kulturore ėshtė mjaft e rėndėsishme dhe do t’i japė njė dimension tė ri marrėdhėnieve kulturore mes dy vendeve"./Start/                                                                                             2012-05-16 16:27
   

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Start

Publikuar nga: Gazeta Start

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos