Kagawa, gati pėr Premierligė

Pas dy titujsh tė fituar nė Gjermani me Borussia Dortmundin, japonezi Shinji Kagawa dėshiron ta vazhdojė eksperiencėn nė Premierligė.

Mesfushori ofanziv e ka pasur mundėsinė tė flasė personalisht me menaxherin e Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson.

“Ishte interesante tė flisja me tė. Mė ka bėrė edhe komplimente”, ka thėnė 23 vjeēari. Sipas mediave britanike, pėrfaqėsuesi japonez mund tė kalojė nė United pėr 9 milionė euro. Dy vjet mė parė, Borussia e kishte marrė atė nė Japoni, nga ekipi Cerezo Osaka pėr 350 mijė euro.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Express

Publikuar nga: Gazeta Express

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos