Burime tė reja nafte, ari i zi nė Berat, Shkodėr e Lezhė

Harta e burimeve të arit të zi në vendin tonë pritet të zgjerohet edhe me disa pika të reja. Kërkimet për nxjerrjen e arit të zi do të nisin së shpejti në Berat dhe në zonën mes Shkodrës dhe Lezhës.
 

Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore, Besian Pesha deklaron se kjo do të ndikojë në ekonomi.Kreu i AKBN beri gjithashtu me dije se kanë nisur kontrollet për auditimin për kompanitë e nxjerrjes së naftës.
 

Kërkimet për puset e reja të naftës do të realizohet prej dy kompanive Petromanas në bashkëpunim me SHELL,të cilat janë mjaft serioze në këtë fushë garantojnë mbrojtjen e mjedisit.
 

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos