Kapen me 6 kg kanabis, pranga tė rinjve

Kanabis i sekuestruar nga policia / Foto arkiv

Operacioni Shėnjestra, arrestohen dy shtetas, nė kėrkim dy tė tjerė pėr shitje tė lėndėve narkotike. Operacioni ėshtė finalizuar nė lagjen 5 Maj tė qytetit tė Elbasanit, ku gjatė kontrollit tė njė automjeti tip Volzvagen, me targa tė huaja, agjentėt kanė arritur tė zbulojnė 6 kg lėndė narkotike kanabis.

Burime tė policisė bėjnė tė ditur se janė arrestuar nė flagrancė shtetasit Ardit Ēela, 24 vjeē, dhe Leonard Pėllumbi, 26 vjeē, qė tė dy me banim nė Elbasan. Mjeti ku ėshtė sekuestruar droga ishte nė pronėsi tė shtetasit Ardit Ēela.

Veē sasisė sė drogės ėshtė sekuestruar mjeti tip Volzvagen dhe 4 telefona celularė. Ndėrkohė, pjesė e hetimit janė edhe dy shtetas tė tjerė, tė cilėt janė shpallur nė kėrkim nga policia. Ndaj dy tė rinjve u vendos  masa e arrestit nė flagrancė pėr veprėn penale Prodhim dhe shitje e lėndėve narkotike, nė bashkėpunim. / Bardha Nergjoni

 

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Shekulli

Publikuar nga: Shekulli

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos