Vlorė- Diplomohen 600 studentėt e drejtėsisė

Vlorė- Nė njė atmosferė festive, mbrėmjen e djeshme  nė ambjentet e universitetit “Ismail Qemali” tė Vlorės ėshtė zhvilluar ceremonia e dhėnies sė diplomave tė studenteve tė cilėt mbaruan ciklin katėr vjeēar .

Tė ndarė nė katėr fakultete, studentėt e diplomuar janė mbledhur pėrpara ambjenteve tė rektoratit tė Universitetit , ku mė pas janė shpėrndarė dhe diplomat pėr tė 600 studentėt.

Nė kėtė ditė tė vecantė pėr tė gjithė tė diplomuarit  u shprehėn urimet mė tė mira nga pedagogėt tė cilėt pėr katėr vite me rradhė kanė punuar  me kėtė studentė. Gjithashtu nė  kėtė cermoni ka marrė pjesė dhe zv/ ministrja e Arsimit Nora Malaj e cila i ka uruar studentėt nė kėtė ditė tė veēantė.

Ndėrkohė rektori i Universitetit tė Vlorės Albert Qarri ka bėrė njė pėrmbledhje tė tė gjithė punės sė pėrbashkėt pedagogė-studentė pėr katėr vite teksa ka vlerėsuar vlerat e qytetit tė Vlorės dhe figurave historike tė tij.

/IDEA/

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Idea

Publikuar nga: Gazeta Idea

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos