Humb jetën një person në magjistralen Pejë-Prishtinë

(E plotësuar) Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka thënë për Indeksonline se një aksident që ka ndodhur në orët e pasdites në magjistralen Prishtinë-Pejë, ka humbur jetën një person.

Kelani ka thënë se viktima në fjalë është mashkull. Aksidenti ka ndodhur afër qytetit të Klinës.

....

Nisur nga rrethanat e ndryshimit të motit në Rajonin e Pejës, në disa akse rrugore është vështirësuar qarkullimi i automjeteve si pasojë e të reshurave të borës dhe ngricave.

Bazuar në këto rrethana Drejtoria Rajonale e Pejës me njësitet e saj ka marrë masa për përforcimin e shërbimeve të Policisë së Komunikacionit Rrugor në të gjitha akset rrugore.

Policia e Kosovës kërkon nga drejtuesit e automjeteve që të respektojnë shenjat e komunikacionit rrugor, t’u përshtaten kushteve atmosferike si dhe të përdorin zinxhirët gjatë lëvizjes në akset rrugore ku bora dhe ngricat janë të pranishme, thuhet në komunikatën e policisë.

....

Është vështirësuar qarkullimi në rrugën Pejë-Klinë. Vërehen kolona ta gjata të automjeteve në rrugën Klina-Gllarevëtë cilat janë duke pasur probleme në qarkullim. Shoferët ankohen në mirëmbajtjn e rrugëve.

Ndërkohë nuk shihen pjesëtarë të Policisë së Kosovës në vend të ngjarjes.

......

Gjendja në trafikun rrugor në rajonin e Dukagjinit është përkeqësuar edhe më shumë.

Policia tani është mobilizuar për të intervenuar dhe ka raportuar për një numër të konsiderueshëm të aksidenteve me dëme materiale.

Reporteri i Indeksonline bënë të ditur se të reshurat e borës po vazhdojnë të bien pandërprerë dhe për momentin trafiku mbetet i paralizuar./Indeksonline/

-----

15:03  Bllokohet rruga Pejë-Deçan

Rruga Pejë-Deçan është bllokuar si pasojë e reshjeve të mëdha të borës që kanë rënë sot në mesditë.

Kompanitë për mirëmbajtjen e rrugëve janë parë në terren, mirëpo pavarësisht intervenimit të tyre, rruga që një kohë mbetet e bllokuar.

Shoferët janë ankuar edhe në Policinë e Kosovës, pasi sipas tyre, patrullat policore nuk po vëren fare në trafik./Indeksonline/


 

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

IndeksiOnline

Publikuar nga: IndeksiOnline

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos