Urdhri i Infermierit, shpallen datat e provimeve pėr vlerėsim profesional

TIRANE - Urdhri i Infermierit njoftoi dje datat pėr provimin e Vlerėsimit tė Aftėsimit Profesional pėr tė gjithė infermierėt, mamitė, fizioterapistėt dhe laborantėt. Provimet do tė mbahen duke nisur nga data 29 prill deri nė datėn 8 maj, kur ėshtė dhe provimi i fundit.

Ndėrkohė, sipas Urdhėrit tė Infermierit, listat emėrore do tė shpallen nė 21 prill nė faqen zyrtare tė UISH. Gjithashtu Urdhri Infermierit njofton se tė gjithė kandidatėt tė cilėt duan tė hyjnė nė provim nė sezonin e maj 2013,u duhet tė konfirmojnė pjesėmarrjen deri nė 20 prill.

UISH rikujton se studentėt qė nuk e kanė dhėnė provimin e Vlerėsimit tė Aftėsimit Profesional, qė duhet tė dorėzojnė Librezėn e Praktikės Profesionale tė plotėsuar brenda afatit tė sipėrpėrmendur.

Ndėrsa tė gjithė studentėt tė cilėt janė paraqitur nė provimet e mėparshme dhe nuk e kanė marrė ose hyjnė kėtė sezon pėr herė tė parė duhet tė dorėzojnė fotokopjen e Lejes sė Praktikės brenda tė njėjtit afat nė mėnyrė qė tė quhen tė regjistruar nė provim

Pėr kandidatėt tė cilėt janė pajisur me Librezė Praktike, nėse duan tė hyjnė kėtė sezon nė provim duhet tė paraqiten pranė zyrave tė UISH pėr tė dorėzuar Librezėn nė mėnyrė qė tė regjistrohen nė provim. Pėr kandidatėt tė cilėt kanė marrė Lejen e Praktikės duhet tė dorėzojnė pranė zyrave tė UISH fotokopjen e kėsaj Leje, pėr tė bėrė regjistrimin nė provim.

Provimet sipas profesioneve janė: Mami datė 29/04/2013, ora 9:00. Imazheri datė 29/04/2013, ora 11: 00. Logopedi datė 29/04/2013, ora 13:00. Teknik laboratori datė 30/04/2013, ora 09:00. Fizioterapi datė 30/04/2013, ora 11:00. Infermieri datė ,2,3,6,7,8/05/ 2013, ora 09:00 dhe ora 11:00. Gjithashtu UISH ka bėrė publik edhe data e provimit tė shtetit, pėr profesionet infermierėt, mamitė, fizioterapistėt, laborantėt, logooedi dhe imazheri.

Provimet e shteit pėr kėto profesione do tė jepen nga data 2 maj deri nė datėn 22 maj. Sipas rregullit tė gjithė ata qė kanė arritur rezultate kaluese nė provimin e Aftėsimit Profesional regjistrohen direkt pėr provimin e shtetit.

PROVIMET E SHTETIT

E enjte datė 02.05.2013, ora 10:00, MAMI
E enjte datė 02.05.2013, ora 11:00, IMAZHERI
E enjte datė 02.05.2013, ora 15:00, LOGOPEDI
E premte datė 03.05.2013, ora 10:00 FIZIOTERAPI
E premte datė 03.05.2013, ora 12:30 TEKNIN LABURATORI
E henė datė 13.05.2013, ora 10:00 dhe ora 14:00, INFERMIERI
E martė datė 14.05. 2013 ora 10:00 dhe ora 14:00, INFERMIERI
E mėrkurė datė 15.05.2013, ora 10:00 dhe ora 14:00, INFERMIERI
E enjte datė 16.05.2013, ora 10:00 dhe ora 14:00, INFERMIERI
E premte datė 17.05.2013, ora 10:00 dhe ora 14:00, INFERMIERI
E hėnė datė 20.05.2013, ora 10:00 dhe ora 14:00, INFERMIERI
E martė datė 21.05. 2013 ora 10:00 dhe ora 14:00, INFERMIERI
E mėrkurė datė 22.05.2013, ora 10:00 dhe ora 14:00, INFERMIERI

Shkrimi u botua sot nė gazetėn Shqiptarja.com (print) 12.04.2013

Redaksi Online
(b.m/shqiptarja.com)


 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Shqiptarja.com

Publikuar nga: Shqiptarja.com

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos