Ish tė pėrndjekurit, lista me 1002 emrat qė marrin kėstin e dytė

Ministria e Financave ka miratuar dje dhėnien e dėmshpėrblimit pėr 1002 ish-tė dėnuarit politikė. Lista pėrmban emrat e ish tė pėrndjekurve qė pėrfitojnė nga kėsti i dytė i dėmshpėrblimit. Pas publikimit tė emrave, personat qė kanė qenė tė dėnuar ose tė afrimit e tyre duhet tė ndjekin proceduarat e parashikuara nga ligji pėr tė tėrhequr dėmshpėrblimin. Ministria e Financave bėri tė ditur disa ditė mė parė, se nė total nga Kėshilli i Ministrave deri tani janė miratuar gjithsej 11 729 dosje pėr ish-tė dėnuarit politikė. Pėr kėta tė fundit Ministria e Financave ka bėrė pagesat e kėstittėparė pėr plot 10 594 dosje. Nė proces pagese pėr kėstin e parė tė dėmshpėrblimit nga tetė kėste qė parashikon ligji nė total janė edhe 1135 dosje. Ministri Ridvan Bode ka deklarua se “pėr rreth dy muaj do tė pėrfundojė pagesa e kėstit tė dytė pėr tė gjithė ish-tė dėnuarit politikė”. Ministria e Financave, pėrmes drejtorisė sė veēantė tė saj qė lidhet direkt me pėrllogaritjen e dėmshpėrblimit dhe kryerjen e pagesave, kamiratuarjavėpas jave listėn me emrat e atyre qė pėrfitojnė sipas legjislacionit nė fuqi.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Koha Jonë

Publikuar nga: Koha Jonë

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos