Ja lista zyrtare e Partisė Republikane

Partia Republikane ka publikuar sot listat e kandidatėve pėr deputet nė 12 qarqet e vendit.

Lista e kandidatėve pėr qarkun e Tiranės kryesohet nga Ylli Shehu ndėrsa ajo e qarkut tė Durrėsit nga ish-pėrfaqėsuesi i PS-sė Agron Duka.

Ja lista zyrtare e PR-sė

QARKU TIRANE

1.     YLLI  VESEL  SHEHU

2.     ALFRED   FATMIR  DESHATI

3.     ROZETA  RASIM  SHIRA

4.     AFRIM AZIS TOLA

5.     DENILDA  RESHAT  TURHANI

6.     BASHKIM MEXHIT KUKA

7.     SHKELQIM BAJRAM GJUZI

8.     AGUSTIN PJETER KOLA

9.     SALIH AHMET TAGANI

10.  MARIKA  SPIRO  KOCANI

11.  ROMEO JORGJI HANXHARI

12.  GANI  ABDULLAH  BELIU

13.  ARMAND ZYHDI KAJA

14.  PETRIT  XHEMAL  MANSAKU

15.  FERDINAND SHEFQET SARAĒI

16.  GERTA GENCI ĒIĒI

17.  ERJON JUSUF TUFINA

18.  ELKIDA EDMOND SINANI

QARKU BERAT

1.     LULEZIM  EQEREM  SALLAKU

2.     NERTILA SERVET  SADEDINI

QARKU DURRES

1.     AGRON  ENVER  DUKA

2.     KASTRIOT  ILJAZ  RADA

QARKU VLORE

1.     ROBERT  SERVET  MECORAPAJ

2.     ARDIAN  QANI  DINE

QARKU LEZHE

1.     BESNIK  ZEF  LLESHI

2.     ARBEN  PRENG  GJONAJ

QARKU ELBASAN

1.     LUAN  XHEMAL  DUZHA

2.     ADI  MUSTAFA  MADHI

QARKU KORĒE

1.     ERION  SKENDER  HARUNI

2.     AVDULLA  IBRAHIM  CANO

3.     KLEVIS  ZALO  BREGU

QARKU GJIROKASTER

1.     ROLAND  HYSEN  BEJKO

2.     DITAR HALIL HODAJ

QARKU KUKES

1.   LULZIM  RESHAT  ALIAJ

2.   PRANVERA  BAJRAM  VATOCI

QARKU DIBER

1.     SHUKRI   IDRIZ  SHEHU

2.     ELEZ  HYSEN  NEZIRI

QARKU SHKODER

1.    GASPER  LUIGJ  KOKAJ

2.     NAMIK  ISA  KAMERI

 

 

 

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos