Zbulohen ngjarjet e sezonit tė dytė nė Kuzey & Guney

Kuzey dhe XhemreLexoni nė Tirana Observer se ēfarė do tė ndodh me vazhdimin e telenovelės mė tė ndjekur
Telenovela Kuzey dhe Guney ka dy sezone dhe zgjat rreth 1 vit e gjysmė. Tashmė fansat e kėtij seriali nė Shqipėri janė duke ndjekur sezonin e parė tė kėtij filmi, por akoma mė tė bukura do tė jenė pjesėt e sezonit tė dytė tė telenovelės. Ne kemi zbuluar pėr ju disa nga ngjarjet mė pikante qė do tė ndodhin nė fund tė sezonit tė parė dhe nė sezonin e dytė tė filmit. Me keqardhje ju tregojmė se nė fund tė sezonit tė parė Aliu do tė vritet,( dhe se nė kėtė vrasje ka lidhje Ferhati). Kuzey do tė irritohet pa masė nga vdekja e shokut tė tij tė ngushtė, aq sa do tė thur njė plan. Ai krijon njė lidhje dashurie me vajzėn e Ferhatit, Denizėn. Por a ėshtė kjo njė lidhje e vėrtetė, apo njė hakmarrje ndaj Ferhatit? Ndėrkohė edhe gjatė sezonit tė dytė do tė ketė pėrballje tė ashpra midis Kuzeyt e Guneyt pėr shkak tė Xhemrese. Kuzey qė gjithmonė e ka dashur Xhemrnė nė fshehtėsi, do i propozoj asaj pėr martesė, por nė fillim ajo nuk do tė pranojė, dhe mė pas do martohet me Barashin (vėllain e Banusė). Simaj dhe Ferhati do tė bashkėpunojnė me njėri-tjetrin pėr ti bėrė keq Kuzeit, ndėrsa Handan do tė larohet nga shtėpia. Pas disa kohe Samiu do tė martohet me njė tjetėr grua. Megjithėse Simaji bashkohet me Ferhatin Kuzeji sėrish e fal, dhe e merr pėrsėri nė shtėpi atė. Ky ėshtė edhe shkaku qė nėna e tij Handani largohet nga shtėpia, dhe mė pas Samiu martohet prapė… Njė fund tragjik pėson edhe Ferhati, i cili vdes nė pjesėt e fundit tė filmit.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Ngjarjet e javės nė Kuzey&Guney. Baresh pėrpiqet sėrish tė shkatėrrojė martesėn e motrės sė tij

Rikthehet Ferhati, Kuzey nė  rrezik, babai i Simait vdes

E kaluara e hidhur e ndjek nga pas si hije Kuzein. Nė skenė shfaqet sėrish Ferhati dhe planet e tij ogurzeza kundrejt Kuzeit dhe familjes sė tij. Por Ferhati nuk ėshtė i vetmi problem i Kuzeit, pasi vetė jeta e tij ėshtė e shkatėrruar nė ēdo aspekt; familje; dashuri; biznes. Pėrballė gjithė kėtij labirinthi Kuzei ndihet i inatosur me vetė jetėn. Ai pėrpiqet qė tė gjejė Ferhatin, por gjithmonė ėshtė njė hap pas tij.
Martesa
Nga ana tjetėr pas njė periudhe tepėr tė vėshtirė ndarje, qė u shoqėrua me kriza nervore pėr Banunė, dy tė rinjtė Banu dhe Gunej zbulojnė datėn e martesės, por i vėllai i Banus, Baresh edhe njė herė tjetėr do tė pėrpiqet japė fund kėsaj historie. Atij nuk i intereson nėse pėr ta bėrė kėtė do ti duhet tė vėrė nė rrezik shėndetin e motrės sė tij.
Biznesi
Madje del edhe kundėr vendimit tė sė ėmės pėr ta lejuar Gunein tė bėhet dhėndėr nė familjen e tyre. Ai kurrsesi nuk e do kėtė martesė, sepse ndihet i kėrcėnuar nga suksesi i Guneit. Nuk dėshiron aspak qė burri i motrės, nga nja varfanjak i dikurshėm, tė shndėrrohet nė njė biznesmen tė fuqishėm dhe tė marrė tėrė pasurinė e tyre. Nė mėnyrė qė tė lėndojė dhe tė poshtėrojė Gunein akoma dhe mė shumė, Baresh bindet qė tė punojė me Symer Tezkan…
Funerali
Kuzej nuk mund tė heq dot qafe Ferhatin, i cili dėshiron me gjithė forcėn e tij qė tė lėndojė Kuzein. Nė funeralin e babait tė Simait ai ka ndėrmend qė tė varros Kuzein tė gjallė dhe pėrfshin Aliun nė planin e tij tė frikshėm. Nė pėrpjekje pėr tė shpėtuar mikun e tij, Ali nė mėnyrė tė dėshpėruar pėrpiqet tė arrijė Kuzein para se tė jetė tepėr vonė…

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Nė Dashuri nė Manhatan, Marisa
zbulon se Jaja ėshtė motra e saj

Mario del nga burgu dhe i bashkohet grupit tė punės sė Marisas. Lalo e ndihmon me kompjuterin. Kataliza i telefonon Brunos dhe i thotė qė tė kėrkojė Rakelin, njė tjetėr tė burgosur qė tė futet nė agjencinė e Marisės.  Jaja i kėrkon Lalos qė tė flasė me Viktorin qė tė mos pijė mė. Ndėrkohė Viktor ka halucinacione me polakun. Jaja shkon me Lalon nė apartamentin e Viktor, por ai e ngatėrron dhe e godet me njė mjet tė fortė. Lalo nuk di se ēfarė tė bėjė dhe vendos ti telefonojė Kristobalit. Viktor ka halucinacione dhe duhet ti japin qetėsues. Kristobal e lajmėron Marisan pėr atė qė ndodhi me Viktorin dhe Jajan. Belinda nxit Gojon qė tė hapė zarfin me provat e ADN-sė. Ky vendos ta djeg pa e hapur. Viktor kujton ditėn e vjedhjes dhe nė mes tė delirit pėrmend polakun dhe Marisa e dėgjon, e pyet se pėrse po flet. Viktor reagon dhe mėson se pėr pak sa nuk lėndoi Lalon dhe se ishte Jaja ajo qė mori goditjen. Kėshtu ai i kėrkon ndihmė Kristobalit. Marsela vendos ti rrėfejė Marisas se Jaja ėshtė motra e saj. Tomas i thotė Jajas se duhet tė arrestojė Viktorin pėr atė qė bėri. Ajo i kėrkon qė tė mos e bėjė, sepse nuk do tė bėjė padi. Sara viziton Jajan dhe i thotė qė tė mos e pėrmend pėr asgjė. Marisa duhet tė pėrballet me Marselan dhe i tregon Lalos dhe Katalisaz se ajo dhe Jaja janė motra.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Tirana Observer

Publikuar nga: Tirana Observer

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos