Shkodër, ndalohen 5 vetë për qarkullim monedhash falso

SHKODER - Prokuroria e rrethit Shkodër, në bashkëpunim me shërbimet e policisë së rrethit, pas disa muajsh hetimesh, kanë  ndaluar 5 persona: Paolo Gjergji, Florian Gjergji, Klodian Dedndreaj, Kristian Mala dhe Emiljano Gjergji.
 
Ndalim i tyre është bërë pasi dyshohen se kryejnë prej kohësh aktivitetin kriminal të qarkullimit të kartmonedhave të falsifikuara. Sasia e sekuestruar është 1 milion e njëzet mijë lekë të vjetra, të gjitha prerje 20 000 lekëshe. Çështja është në hetim prej rreth 3 muajsh e gjysëm.
 
Redaksia online
(ar.sh/shqiptarja.com)

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Shqiptarja.com

Publikuar nga: Shqiptarja.com

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos