Matura Shtetėrore, mė 14 qershorprovimi i matematikės

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO TIRANE - Mė 14 qershor maturantėt nė tė gjithė vendin pritet t’i nėnshtrohen njė tjetėr provimi tė detyrueshėm, kėtė herė nė lėndėn e matematikės. Sipas Agjencisė Kombėtare tė Provimeve, gjithēka ėshtė gati pėr kėtė proces. Drejtori, Alfons Harizaj thotė se janė 48 mijė maturantė qė do t’i nėnshtrohen kėtij testi. Sipas tij, procesi i korigjimit do tė kėrkojė 15 ditė.

Redaksia Online
(b.y/shqiptarja.com)

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Shqiptarja.com

Publikuar nga: Shqiptarja.com

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos