Arsenal, gati goditjet nė merkato

Shefi Ekzekutiv i Arsenal, Ivan Gazidhis, ritheksoi qėndrimin e klubit se ėshtė gati t’i ofrojė ēdo mbėshtetje Vengerit nė merkato, qė “Topēinjtė” tė rikthehen te suksesi. Arsenali nuk ka sjellė prej 8 vitesh asnjė trofe nė “Emirates”, prandaj menaxheri francez do ketė nė dispozicion 82 milionė euro pėr tė pėrforcuar skuadrėn.

Emrat e pėrfolur tė merkatos sė Arsenal janė: Stevan Jovetiē, Wayne Rooney, Gonzalo Higuain dhe Marouane Fellaini, tė cilėt nė listėn e klubit janė operacione qė duhet tė mbyllen pėr mė pak se 25 milionė euro.

Por, ristrukturimi i sistemit tė pagave ka ngritur dyshime pėr aftėsinė e Vengerit pėr tė sjellė emra tė mėdhenj nė Londėr. Uollkot dhe Podolski janė lojtarėt mė tė paguar me 120 mijė euro nė javė.

Trajneri nuk ka frikė tė shpenzojė, por duhet tė sigurohet qė tė jenė lojtarė klasi qė do ndihmojnė skuadrėn. Ai ka 82 mln euro nė dispozicion, por nuk e di nėse do i shpenzojė tė gjitha. Varet nga talenti. I takon Ėenger tė vendosė”, tha Gazidhis.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos