Kasano drejt Parmės nė marrėveshjen pėr Belfodil

Nėse largohet Handanovic, Inter do marrė De Sanctis

antonio-cassano-italiaAntonio Kasano duket gjithnjė e mė shumė pranė Parmės. Futbollisti i Interit duket se nuk bėn pjesė nė planet e Maxarrit dhe pėr kėtė arsye po sheh alternativat rreth e rrotull. Atij i ka ardhur njė ofertė pak ditė mė parė nga Xhenoa, por kohėn e fundit, pėr tė po interesohet edhe Parma. Klubi emilian ėshtė mė i favorizuar pasi ka edhe mbėshtetjen e Interit. Lojtari mendohet tė jetė pjesė e transferimit tė Ishak Belfodil drejt zikaltėrve, pasi Interi tashmė ofron 10 milion euro pėr kartonin e tij plus huazimin e Kasanos dhe Silvestres. Mendoj se po bėhen ende bisedime mes palėve, tė shohim nėse do tė arrijmė tė mbyllim shpejt gjithēka. Ėshtė e qartė se nėse marrim Belfodil, e bėjmė sepse mendojmė se ėshtė njė futbollist i fortė. Tė shohim tashmė si shkojnė gjėrat edhe me huazimet, deklaroi vetė Morati para gazetarėve italianė. Pėr Kasanon, huazimi do tė thotė lamtumirė pėrfundimtare pasi ai ka edhe njė vit tė mbetur nė kontratėn e tij me Interin dhe vitin e ardhshėm, Parma apo ēdo ekip tjetėr mund ta sigurojė me parametėr zero.
Handanovic
Por njė tjetėr ēėshtje e pėrfolur nė kampin interist ėshtė e ardhmja e portierit Samir Handanovic, qė prej kohėsh pėrflitet si njė pėrforcim i Barcelonės. Zikaltėrit kanė mohuar largimin e sllovenit por pėrballė njė shifre prej 25-30 milion eurosh do tė dorėzoheshin. Nė kėtė rast do tė duhej njė portier cilėsor dhe me eksperiencė. Morati dhe bashkėpunėtorėt e tij kanė evidentuar si njeriun ideal Morgan de Sanctis, njė njohje e vjetėr e Mazarrit. De Sanctis ėshtė nėn kontratė me Napolin deri nė 2015 teksa edhe njė vit mė parė Interi tentoi ta afronte pėr ta pasur nė rolin e zėvendėsuesit tė Handanovic. Por shitja e portierit zikaltėr do tė mundėsonte dhe disa blerje tė tjera. Antonelli dhe Gilardino janė dy objektiva kryesorė pėr tė cilėt kanė nisur kontaktet me Genoan, teksa sulmuesi varet shumė edhe nga merkato e Bolonjės. Nė mesfushė Morati ėshtė gati pėr tė biseduar me Cellinon e Kaliarit pėr Naingolan, duke menduar tė ofrojė mė shumė se sa Roma. Alternativa e belgut ėshtė i zakonshmi Juraj Kucka.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Tirana Observer

Publikuar nga: Tirana Observer

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos