Tiranë, fabrika e këpucëve 4 ditëpa drita, 1500 punëtorë pa punë

TIRANË - Rreth 1500 punëtorë të një fabrikë këpucësh në kryeqytet kanë pa punë për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike nga ana e CEZ Shpërndarje prej datës 18 qershor. 

“Albaco Shoes” tashmë ka mbyllur dyert për punëtorët e saj, ndërsa përgjegjësi i fabrikës, Nikola Marbuli na shpjegon se nga kompania e shpërndarjes CEZ i është komunikuar se çështja e tyre do të rishikohet pas 23 qershorit. 

Nga ana tjeter, punëtorët e kësaj firme shprehen tepër të shqetësuar, pasi për ta kjo ishte e vetmja mënyrë për të mbijtuar.

Te kontaktuar nga "A1 Report" lidhur me këtë shqetësim, "Cez Shpërndarje" bën me dije se ky problem do të zgjidhet të hënën.

Redaksia Online
(mag/shqiptarja.com)

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Shqiptarja.com

Publikuar nga: Shqiptarja.com

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos