Greqi, vriten 2 prej shqiptarėvetė arratisur nga burgu i Trikallas

Të tjera rreth shkrimit FOTOT/ 2 tė vrarėt nė 5 tė arratisurit 5 shqiptarėt e arratisur vrasin policin grek GREQI – Mediat greke kanė njoftuar se sonte rreth 22:00 janė vrarė nė njė shkėmbim zjarri me policinė, dy prej pesė tė arratisurve shqiptarė tė burgut tė Trikallas. Ata janė Edison Lika, 25 vjeē dhe Admir Murataj., 41 vjeē.

36-vjeēari Mario Kola nuk ishte mes tyre, ai i ėshtė bashkuar grupit tjetėr prej tre tė arratisurish, qė ende vėrtiten tė lirė, pasi u ndanė pėr t’i shpėtuar “krehjes” sė zonės nga policia greke.

Dy tė vrarėt janė personat qė qėlluan policin grek 37-vjeēar nė postobllokun e policisė mė 17 qershor 2013. Ata u identifikuan nga kamera termike e policisė. Policia u kėrkoi kėtyre personave tė ndalonin, por ata nisėn tė shkėmbenin zjarr me tė derisa mbetėn tė vdekur. Policia mė pas lėshoi njė deklaratė, ku njoftoi pėr njė shkėmbim tė madh zjarri me tė burgosurit nė Koniska.
 
(Nė foto: Tė vrarėt Edison Lika dhe Admir Murataj)

Redaksia online
(ar.sh/shqiptarja.com)
 

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Shqiptarja.com

Publikuar nga: Shqiptarja.com

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos