Vlorė, kapen 1.2 ton kanabisarrestohen 2 poseduesit

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/Njė i tretė i shpallur nė kėrkim FOTO/ Droga nė ēanta sportive Vlorė - Mbi njė ton lėndė narkotike tė llojit kanabis sativa u sekuestrua nga policia e Vlorės, si dhe pėrfunduan nė pranga dy poseduesit e saj. Nė kuadėr tė operacionit tė koduar “Start 2” policia sekuestroi nė total 1 ton e 200 kg drogė si dhe u arrestuan nė flagrancė erjon Nanaj 25 vjec dhe Enio Limushaj 23 vjec, tė dy banues nė Vlorė, ndėrsa u shpall nė kėrkim njė person i tretė. Droga u kap mbrėmė nė nė aksin rrugor Peshkėpi – Drashovicė tė rrethit tė Vlorės.

“Ėshtė bėrė e mundur sekuestrimi prej 1 ton e 200 kilogramė lėndė narkotike marihuanė si dhe janė arrestuar nė flagrancė dy shtetas, konkretisht shtetasi Erjon Nanaj, vjeē 25 dhe Enio Limushaj banues nė Vlorė si dhe ėshtė shpallur nė kėrkim njė person i tretė.
 
Nė aksin rrugor Peshkpi-Drashovic nė rrethin e Vlorės efektovat e Drejtorisė sė Policisė sė Qarkut Vlorė, tė mbėshtetura nga forcat special FNSH Fier kanė bėrė tė mundur kapjen e automjetit tip furgon “Mercedes” brenda tė cilit ndodhej sasia e 1 ton e 200 kilogramė Kanabis Sativa, nė drejtimin e tė cilit ishin dy shtetasit e mė sipėrm. Dyshohet se lėnda narkotike do tė trafikohej drejt Italisė”, tha Drejtori i Policisė sė Vlorė, Artan Cuku.

Po ashtu, policia e Vlorės ka ndaluar edhe 12 shtetas pakistanezė, tė cilėt kishin hyrė ilegalisht nė Shqipėri. 

“Nė afėrsi tė fshatit Dhėrmi ėshtė ushtruar kontroll nė automjetin Ford Transit me targa AA 081 T, brenda tė cilit ndodheshin 14 persona tė huaj. Menjėherė u bė shoqėrimi i kėtyre shtetasve dhe i pronarit tė mjetit Ii cili ishte shtetasi Arben Haxhi, vjeē 50, banues nė Vlorė. Ka rezultuar se 12 prej tyre ishin pakistanezė dhe kishin hyrė nė mėnyrė ilegale nėpėrmjet kufurit tė gjelbėrt me Greqinė”, pėrfundoi Cuku.

Policia vijon hetimet pėr persona tė tjerė tė implikuar nė kėto rrjete trafikimi tė lėndėve narkotike dhe trafikimit tė personave.(sg/shqiptarja.com)
 

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Shqiptarja.com

Publikuar nga: Shqiptarja.com

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos