Qendėr tregtare pranė xhamisė sė re, ambientalistėt: Tė anulohet vendimi

xhamiaTiranė- Pas protestave tė pak ditėve mė parė pėr mosndėrtimin e xhamisė sė Namazgjasė pranė selisė sė Kuvendit, ambientalistėt sot kanė kundėrshtur edh evendimin pėr ndėrtimin e njė qnedre tregtare pranė saj.

Sazan Guri ka deklaruar se vendimi pėr kėto ndėrtime duhet tė rishihet, pais po dėmtohen ndjeshėm hapėsirat e gjelbėrta tė kryeqytetit.

Mė teaj Guri ka thėnė se ambientalistėt e shohin tė papranueshme ndėrtimin e njė xhamie nė kėtė zonė, ndėrsa kanė bėrė thirrje qė ky objekt tė ngrihet parapa Pallatit tė kulturės ose tek bulevardi i ri. Pėrmes nėj peticioni drejtuar krerėve tė insitucioneve ambientalistė, studentė dhe akademikė kėrkojnė ndėrprerjen e punimeve nė sheshin e Namazgjasė.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Idea

Publikuar nga: Gazeta Idea

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos