Publikohet lista e fazės dytėtė fituesve pėr nė fakultete

Të tjera rreth shkrimit Ja lista e fituesve sipas degėve Pikėt e fituesit tė fundit sipas programeve tė studimit Lista e kandidatėve fitues, Raundi I, Faza II, viti akademik 2013-2014 TIRANE- Ministria e Arsimit ka publikuar listėn e fazės sė dytė tė fituesve nė Universitete. Kjo ėshtė lista pėrfundimtare e tė gjithė atyre kandidatėve qė kanė realizuar provimet e Maturės Shtetėrore, dhe kanė plotėsuar formularin me degėt pėrkatėse nė tė cilat kanė kandiduar, dhe janė shpallur fitues. Pas publikimit tė kėsaj liste, fituesit do tė ndjekin studimet nė degėn ku janė shpallur fitues, ndėrsa regjistrimi pėrfundimtar do tė realizohet nė sekretaritė mėsimore, gjatė javės sė parė tė fillimit tė vitit akademik.
 
Ndėrsa tė gjithė ata maturantė qė nuk kanė mundur tė fitojnė nė njė nga preferencat e tyre, do tė mund tė aplikojnė sėrish, duke plotėsuar formularin A3. Me shpalljen e kuotave tė mbetura tė lira, kėta maturantė mund tė listojnė sėrish degėt nė tė cilat dėshirojnė tė studiojnė.
 
Ja lista e raundit tė dytė tė fituesve nė universitete

Lista e kandidatėve fitues, Raundi I, Faza II, viti akademik 2013-2014Redaksia Online
(e.s/shqiptarja.com)

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Shqiptarja.com

Publikuar nga: Shqiptarja.com

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos