Vlorė, prezantohet projekti i shėtitores sė re, i pranishėm kryeministri Rama

rama shetitoraĖshtė zgjedhur Dita e Pavarėsisė nė vitin e tij tė parė qė hap shekullin e saj tė dytė pėr tė ēelur edhe konkursin pėr njė nga projektet mė tė medha tė Qeverisė pėr qytetin e Pavarėsisė, atė tė ndėrtimit tė ‘Lungo Mares’.

Ne nje aktivitet ne teatrin ‘Petro Marko’ te qytetit te Vlores, eshte prezantuar me detaje projekti per ndertimin e shetitores se qytetit te Vlores ne vijen e saj bregdetare nga Pylli i Sodes deri tek Tuneli. Kryeministri e cilesoi projektin me ambiciozin e qeverise se tij, per ta shnderruar qytetin e Vlores nder me tėrheqėsit nė Mesdhe.

“Ky qytetet dhe vija e tij bregdetare janė me siguri njė sfidė pėr t’u fituar. Objektivi ynė qė projekti tė jetė i realizuar pėrpara sezonit tė verės tė vitit 2015 dhe i kemi tė gjitha mundėsitė pėr ta bėrė realitet. Pėr projektin qė ne po flasim ne do ta vėmė nė dispozicion nė kohėn e duhur dhe pa vonesė edhe burimin e financimit”, tha Rama.

Rama shprehu besimin se pavaresisht ndertimeve kaotike qe ka pėrfshirė bregdetin per vite me radhe si pasoje e mungeses se vizionit te qeverisjeve paraardhese per te ruajtuar dhe zhvilluar nje turizem te krahasueshem me vendet e Mesdheut, potenciali eshte aty deklaroi ai. Ne qytetin ku edhe eshte zgjedhur deputet, kreu i Qeverise beri edhe nje premtim.

“Merita jonė do tė jetė kur kėtė fat ta transformojmė nė njė burim tė qėndrueshėm zhvillimi ekonomik,punėsimi, mirėqėnie pėr sa mė shumė qytetarė dhe ku ta bėjmė Vlorėn njė qytet, ku shumėkush tė ndihet me fat qė lind kėtu qė tė mos ketė nevojė tė iki gjetkė, sepse kėtu do tė ketė edhe familjen edhe shtėpinė, por edhe njė punė tė siguruar”, tha Rama.

Ky shkrim Vlorė, prezantohet projekti i shėtitores sė re, i pranishėm kryeministri Rama u publikua me pare te Gazeta SHQIP.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Shqip

Publikuar nga: Gazeta Shqip

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos