Ndarja e re territoriale, pritet vendimi i parlamentit shqiptar

Shoqata e Komunave te Shqipėrisė e mbeshtetur edhe nga OSBE-sė ka ndėrrmarrė njė nismė pėr tė realizuar njė studim lidhur me statusin e ofrimit tė funksioneve te komunave.

Qellimi i kėtij studimi ėshtė identifikimi faktorėve qė pengojnė ofrimin efikas tė shėrbimeve publike, lidhur me funksionet dhe pėrgjegjėsitė e qeverisjes vendore ne Shqipėri.

Qamil Boja, Anetar i Komitetit Drejtues te Shoqatės sė Komunave te Shqipėrisė eshte shprehur se se shpejti parlamenti pritet tė marrė njė vendim pėr ndarjen e re territoriale tė komunave.

Studimi do tė shqyrtojė funksionet e njėsive tė qeverisjes vendore dhe se deri nė cilin nivele zbatohen ato, duke identifikuar funksionet e kėtyre njėsive me qellim realizimin e tyre nė standardin e kėrkuar.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos