Aksidentet rrugore nė Elbasan, Shehaj: Gjendja ėshtė alarmante, duhet sinjalistikė

Mungesa e sinjalistikės rrugore ėshtė burimi kryesor i aksidenteve tė ndodhura nė qytetin e Elbasanit, ndaj edhe ne kėrkojmė ndėrhyrje nga institucionet. Kėshtu ėshtė shprehur Bib Gjomarkaj, drejtor i Rajonit Qėndror gjatė mbledhjes qė prefekti i qarkut Elbasan, Arben Kamami zhvilloi me strukturat e emergjencave. Nė fjalen e tij Gjomarkaj ka bėrė me dije dhe shifra alarmante pėr sa i pėrket aksidenteve nė kėtė qark, tė cilat janė rreth 200 tė tilla, shoqėruar me mbi 30 persona tė vdekur e mjaft tė tjerė tė plagosur.

Sipas Gjomarkaj nuk ėshtė policia rrugore ajo qė mban pėrgjegjėsi pėr mungesėn e sinjalistikės, madje ka shtuar edhe mė tej duke u shprehur se nė tė tilla kushte duhet tė jenė vetė efektivet e qarkullimit tė cilėt duhet tė protestojnė.

Qarku i Elbasanit ka njė mungesė tė theksuar jo vetėm pėrsa i pėrket sinjalistikės rrugore por edhe mirėmbajtjes se tyre sidomos nė stinėn e dimrit, ku mė problematike ngelet aksi Elbasan-Librazhd apo udhėtimi drejt Qafė Krabės ku nė vend tė kripės dhe skorjes, nė kėto akse po hidhet zhavor, e cila kthehet automatikisht nė faktor kryesor pėr burim aksidenti.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos