Korēė, ndėrtimet pa leje, aksioni do tė shtrihet edhe nė Liqenin e Pogradecit

Aksioni per prishjen e ndertimeve pa leje se shpejti do te shtrihet edhe ne qarkun e Korēes. Kjo eshte bere me dije nga prefekti i rajonit jug-lindor, Ardit Konomi, i cili ka bere me dije se te pakten 80 ndertime prane liqenit te Pogradecit do te shemben, nderkohe qe eshte percaktuar harta si dhe percaktimi i godinave qe do te shemben edhe ne qytetin e Korēes.

Prefekti Konomi ka deklaruar se nje vemendje e veēante do ti kushtohet edhe dokumentacioneve apo lejeve per ndertim, te cilat jane firmosur nga kryetaret e njesive vendore, ndaj te cileve nuk do te mungojne ndjekjet penale ne ato raste, ku do te konfirmohet se keto leje ndertimi jane dhene ne kundeshtim me ligjin.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ora News

Publikuar nga: Ora News

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos