Faza e tretė, pikėt minimale pėr secilėn degė nė 11 universitete

Nesėr fillon shpėrndarja e Formularit A3 nė DAR. Tė parėt tėrheqin kandidatėt qė nuk kanė fituar nė dy fazat e para

Gazeta “Shekulli”, publikon pikėt, me anė tė tė cilave kandidatėt mund tė vlerėsojnė preferencat

Universiteti i Tiranės

Fakulteti Filologjik

01-Histori 5.071

02-Gjeografi 4.936

03-Gjuhė-Letėrsi 5.067

04-Gazetari 5.382

Fakulteti i Shkencave Natyrore

05-Kimi 4.323

06-Biologji 4.547

07-Matematikė 4.073

08-Fizikė 2.842

09-Informatikė 4.774

10-Kimi Ushqimore 4.335

11-Kimi Industriale 3.821

12-Inxh.Mat. dhe Informatike 3.824

Fakulteti i Gjuhėve tė Huaja

13-Anglisht 4.935

14-Frėngjisht 4.102

15-Gjermanisht 3.725

15-Italisht 4.559

16-Greqisht 3.474

17-Turqisht 2.947

18-Rusisht 3.195

19-Spanjisht 4.591

Fakulteti i Shkencave Sociale

20-Psikologji 5.334

21-Punė Sociale 5.303

22-Filozofi 4.915

23-Sociologji 5.118

24-Shkenca Politike 5.507

Fakulteti i Ekonomisė

25-Administrim-Biznes 5.082

26-Ekonomiks 5.378

27-Financė 5.459

28-Informatikė Ekonomike 5.512

29-Admi.Biz. Kukės 2.572

30-Adm. Biz. Turizėm Sarandė 2.644

Fakulteti i Mjekėsisė

31-Mjekėsi e Pėrgjithshme 5.807

32-Farmaci 5.954

33-Stomatologji 6.016

34-Shėndeti Publik 5.234

Fakulteti i Infermierisė

35-Infermier i Pėrgjithshėm 4.767

36-Mami 4.475

37-Teknik i Lartė Laboratori 5.345

38-Fizioterapi 5.307

39-Imazheri 5.041

Fakulteti i Drejtėsisė

40-Drejtėsi 5.522

Universiteti Bujqėsor i Tiranės

Fakulteti i Ekonomisė dhe Agrobiznesit

41-Menaxhim Agrobiznesi 4.355

42-Ekonomi dhe Politikė Agrare 4.254

43-Financė-Kontabil 4.762

Fakulteti i Bujqėsisė dhe Mjedisit

44-Mbrojtje Bimėsh 2.603

45-HortiKultu 3.033

46-Prodhim Bimor 2.690

47-Zooteknikė dhe Biznes Blegtoral 2.722

48-Akuakult Menaxhim Peshkimi 2.592

49-Agromjedis dhe Ekologji 3.755

Fakulteti i Bioteknologjisė dhe Ushqimit

50-Teknologji Ushqimore 3.786

51-Vreshtari-Enologji 2.746

Fakulteti i Shkencave Pyjore

52-Inxhinier Pyjesh 3.965

53-Inxhini. Pėrpunim Druri 3.518

Fakulteti i Mjekėsisė Veterinare

54-Mjekėsi Veterin 3.563

Universiteti Politeknik i Tiranės

Fakulteti i Inxhinierisė sė Ndėrtimit

55-Inxh. Ndėrtimi 5.645

56-Inxhini. Hidroteknike 4.367

57-Inxhinieri Mjedisi 4.905

58-Arkitekt. 53.96

59-Inxhinieri Gjeodet 4.322

Fakulteti i Inxhinierisė Elektrike

60-Inxhin. Elektrike 4.715

61-Inxhinieri Mekatronike 3.776

Fakulteti i Inxhinierisė Mekanike

62-Inxhinieri Mekanike 3.984

63-Inxhinieri Tekstile dhe Mode 4.029

64-Inxhinieri Metalurgji Materiale 2.668

Fakulteti Gjeologji-Minera

65-Inxhineri nė Shkencat e Tokės 3.305

66-Inxhin. Gjeo-Informatike 3.242

67-Inxhinieri Gjeoburimesh 3.193

Fakulteti i Teknologjisė sė Informacionit

68-Inxh. Elektronike 5.300

69-Inxh. Informatike 5.081

70-Inxh. Telekomunikacioni 5.025

71-Inxhinieri Fizike 3.077

72-Inxh. Matematike 2,584

Universiteti i Korçės “F.S.Noli”

Fakulteti i Mėsuesisė

73-Cik. i Ulėt 3.296

74-Cikėl i Ulėt Parashkollor 3.126

75-Gjuhė Angleze 3.130

76-Filozofi-Sociologji 3.339

77-Matem-Fizikė 2.681

78-Matematikė-Informatikė 3.327

79-Gjuhė-Letėrsi 3.186

Fakulteti i Ekonomisė

80-Marketing 2.731

81-Admin-Biznes 3.628

82-Turizėm 2.751

83-Financė 4.244

Fakulteti i Bujqėsisė

84-Agrobiznes 2.999

85-Hortikult. 3.231

86-Inxh. Agronomike 2.911

Departamenti i Infermierisė

87-Infermieri e Pėrgjithshme 3.552

88-Mami 3.032

Universiteti i Elbasanit “Aleksandėr Xhuvani”

Fakulteti i Shkencave Humane

89-Gjuhė-Letėrsi 3.996

90-Histori-Gjeografi 4.220

91-Anglisht 3.262

92-Gjermanisht 2.662

93-Frėngjisht 3.085

94-Italisht 2.589

95-Gazetari 4.273

Fakulteti i Shkencave Natyrore

96-Biologji-Kimi 2.785

97-Matematikė-Fizikė 2.775

98-Infermieri e Pėrgjithshme 4.038

99-Infermieri-Mami 2.597

Fakulteti i Shkencave tė Edukimit

100-Cikėl i Ulėt 3.214

101-Cikėl i Ulėt Parashkollor 3.010

102-Edukatė Qytetare 3.516

103-Punonjės Social 4.303

104-Filozofi-Sociologji 3.880

105-Psikologji 4.342

Fakulteti i Ekonomisė

106-Administrim Biznesi 4.347

107-Financė-Kontabilitet 4.602

108-Ekonomia dhe e Drejta 4.404

Universiteti i Gjirokastrės “Eqrem Çabej”

Fakulteti i Edukimit dhe i Shkencave Shoqėrore

109-Histori-Gjeografi 3.412

110-Gjuhė-Letėrsi Shqipe 2.979

111-Administrim-Publik 3.420

112-Turizėm 2.567

113-Kontabilitet-Financė 3.790

114-Gjuhė Angleze 2.991

115-Gjuhė Italiane 3.969

116-Gj. Letėrsi dhe Qytet. Grek 3.980

117-Cikėl i Ulėt 2.738

118-Cikėl i Ulėt Parashkollor 3.087

Fakulteti i Shkencave tė Natyrės

119-Matematikė-Fizikė 3.014

120-Matematikė-Informatikė 3.157

121-Biologji-Kimi 3.034

122-Infermieri 3.397

Universiteti i Shkodrės “Luigj Gurakuqi”

Fakulteti i Shkencave Shoqėrore

123-Gjuhė-Letėrsi 3.760

124-Histori 3.907

125-Gjeografi 3.379

126-Gazetar i4.189

Fakulteti i Shkencave Natyrore

127-Matematikė 3.170

128-Fizikė 2.949

129-Biologji-Kimi 2.752

130-Informatikė 2.962

131-Infermieri e Pėrgjithshme 3.589

132-Infermieri Mami 2.742

133-Infermieri-Fizioterapi 4.099

Fakulteti i Ekonomisė

134-Administrim Biznesi 4.494

135-Financė-Kontabilitet 4.854

136-Turizėm 4.692

Fakulteti i Gjuhėve tė Huaja

137-Anglistikė 3.255

138-Italianistikė 2.814

139-Gjermanistikė 3.073

140-Frėngjisht 3.316

Fakulteti i Shkencave tė Edukimit

141-Cikli i Ulėt 2.967

142-Cikėl i Ulėt Parashkollor 2.833

143-Psikologji 4.488

144-Punė Sociale 4.387

Fakulteti i Shkencave tė Edukimit

145-Edukim Fizik dhe Sporte 30.18

Fakulteti i Drejtėsisė

146-Drejtėsi 4.591

Universiteti i Vlorės “Ismail Qemali”

Fakulteti i Edukimit

147-Cikli i Ulėt 2.901

148-Cikli i Ulėt Prashkollor 3.146

149-Gjuhė-Letėrsi 3.996

150-Anglisht 2.884

151-Italisht 2.254

Fakulteti i Ekonomisė dhe Drejtėsisė

152-Drejtėsi 4.881

153-Administrim Biznesi 4.165

154-Turizėm 3.718

Universiteti i Vlorės “Ismail Qemali”

Fakulteti i Shkencave Teknike

155-Inxhinieri Navigacioni 2.541

156-Inxhinieri Mekanike 2.834

157-Matematikė 3.125

158-Informatikė 2.688

159-Teknologji Informacioni 2.727

Departamenti i Infermierisė

160-Infermieri 3.376

Universiteti i Durrėsit “A. Mojsiu”

Fakulteti i Ekonomisė dhe i Administrimit

161-Shkenca tė Administrimit 4.429

162-Menaxhim-Turizėm 4.281

Fakulteti i Edukimit

163-Anglisht 3.821

164-Cikli i Ulėt 3.950

165-Ekspert Proces Formimi 3.568

166-Asistent Ligjor 4.531

Shkolla e Lartė Profesionale

167-Asistent Administrativ 4.133

168-Infermieri 4.215

169-Ndihmės Dentist 3.390

170-Specialist Rrjetesh kompjuterike 2.530

171-Menaxhim Ndėrtimi 3.466

172-Menaxhim Transporti 3.426

173-Teknologji Automobilash 3.227

Akademia e Arteve

Fakulteti i Artit Skenik

174-Regji Filmi 33.97

175-Aktrim 49.72

176-Regji 34.87

177-Skenografi-Kostumografi 46.00

178-Koreografi 57.54

Fakulteti i Artit Figurativ

179-Pikturė 46.00

180-Skulpturė 57.52

Fakulteti i Muzikės

181-Muzikologji 41.93

182-Kompozim 55.69

183-Dirigjim 72.85

184-Piano 40.21

185-Violinė 65.75

186-Violinçe l77.96

187-Violė 55.16

188-Kitarė 79.97

189-Kontrabas 70.16

190-Flaut 60.30

191-Oboe 56.13

192-Klarinetė 59.76

193-Fagot 82.32

194-Korno 73.52

195-Trombė 73.45

196-Bastub 58.02

197-Kėngėtare 53.30

AEFS “Vojo Kushi”

Fakulteti i Edukimit Fizik

198-Mėsues i Edukimit Fizik 52.34

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Shekulli

Publikuar nga: Shekulli

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos