Fituesit e formularit A3 nė Elbasan nisėn sot regjistrimin nė Universitet

Nė Universitetin “Aleksandėr Xhuvani” tė Elbasanit nisi sot regjistrimi i studentėve qė kanė fituar kuotat vakante, nė fazėn e tretė tė pranimeve nė kėtė institucion. Sipas tė dhėnave tė Drejtorisė rajonale tė Arsimit, nė rrethin e Elbasanit aplikuan pėr formularin A3, 134 kandidatė dhe nga kėta fituan tė drejtėn e studimeve tė larta 73 kandidatė. Tė njėjtat burime saktėsojnė se pjesa mė e madhe e tyre kanė fituar tė drejtėn pėr tė studjuar nė Universitetin “Aleksandėr Xhuvani” ndėrsa 14, nė universitete tė tjera, kryesisht nė Tiranė. Specialisti i informacionit dhe statistikės nė Drejtorinė rajonale tė Arsimit, Roland Baxhaku, tha se parashikohej qė numuri i kandidatėve tė cilėt do tė aplikonin nė formularin A3 nė Qarkun e Elbasanit, do tė ishte 350, por njė pjesė e tyre u regjistruan nė universitete private brenda dhe jashtė vendit. Nga 2 050 qė ėshtė numri i parashikuar i studentėve qė do tė ndjekin vitin akademik 2008–2009 nė Universitetin “Aleksandėr Xhuvani”, 1 613 kanė nisur studimet, ndėrsa 437 vende deri tani kanė qenė vakante. ...

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta 55

Publikuar nga: Gazeta 55

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos