Vrasja e mikut tė Haklajve, arrestohet nipi i Breēanėve

 

TROPOJE - Policia e Tropojės prangos njėrin nga pjesėmarrėsit nė vrasjen e ish-kreut tė KESH, Sadri Metalisė. Sipas burimeve, Bekim Dauti, 23 vjeç ėshtė kapur nė tentativė pėr tė kaluar kufirin drejt Kosovės. I riu ishte identifikuar nga policia pas bllokimit tė mjetit qė u gjet i braktisur, me tė cilin kishin udhėtuar autorėt. Pas verifikimeve tė kryera, rezultoi se makina nga ishte qėlluar viktima i pėrkiste Bekim Dautit. Ai ėshtė nipi i dy personave tė shpallur nė kėrkim, Astrit dhe Arben Breçani. Kėta tė fundit dyshohet se tė dielėn e kaluar ekzekutuan me breshėri kallashi nė mes tė qytetit tė Bajram Currit, Sadri Metalinė. Viktima njihej si njė nga tė fortėt e Tropojės, pėr shkak tė lidhjeve tė ngushta qė ai kishte pasur me ish-shefin e komisariatit tė kėtij rrethi, Fatmir Haklaj. Ai gjithashtu njihej si njė nga mbėshtetėsit e sė majtės nė periudhėn e trazirave. Sipas policisė Bekim Dauti, ditėn e atentatit ndaj Metalisė ka drejtuar autoveturėn nga ku hapėn zjarr vėllezėrit Breçani.  Mėsohet se Dauti do tė akuzohet si pjesėmarrės nė vrasje dhe jo si autor i saj. Breçanėt dyshohet se e ekzekutuan pėr gjakmarrje Metalin, pasi vėllezėrit e tij u akuzuan pėr vrasjen e ish- policit, Tahir Breçani, nė vitin 2005. Njė vit mė parė, Astrit Breçani u kap me automatik teksa ndiqte pėr tė vrarė Metalinė. Por policia parandaloi vrasjen dhe arrestoi Astrit Breçanin, i cili mė pas u la nga gjykata nė arrest shtėpie.

Rrahu policin, arrestohet
TROPOJE - Rrahėn dhe i dėmtuan mjetin policit tė objektit, arrestohet njėri nga vėllezėrit Biberaj nė Dragobi. Policia e Tropojės bėri tė ditur se arrestuan dje Asllan Biberaj, 35 vjeç. Ai tė hėnėn e kaluar, bashkė me vėllanė e tij Tahirin (nė kėrkim) rrahėn dhe pas dėmtuan autoveturėn private tė Alfred Metalisė, po nga fshati Dragobi.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Panorama

Publikuar nga: Panorama

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos